Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree2Lubią to
  • 2 Dodany przez Paulicja

Wątek: Dieta dla ucznia?

grubylol jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Question Dieta dla ucznia?

Witam. Chciałbym zacząć swoją przygodę z SB ale bardzo mnie ciekawi czy można jeść mniej posiłków dziennie? Mam 16 lat i uczę się w technikum i nie bardzo mam kiedy jeść. Przerwy trwają chwilę a jak wychodzę z domu o 6.30 to wracam dopiero o 16. Moja obecna waga to 113kg (bardzo dużo jak na osobę w moim wieku :O) przy wzroście 183. Chciałbym dobrnąć do górnej granicy odpowiedniej dla mnie wagi czyli koło 83kg.

principessa220 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    ITALIA

Domyślnie Odp: Dieta dla ucznia?

Jestes bardzo młodą osobą więc ja bym ci proponowała wizytę u jakiegoś dietetyka.
    Powodzenia

klarasob jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    chełm

Postaw na dietę białkową. Tzn dużo mleka, jajek i ryb. Wymyślaj sobie różne dania żeby Ci się szybko nie znudziła, bo to często się zdarza.
    Napisz do mnie na priv to dam Ci też ćwiczenia do diety.
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 14-03-2016 o 14:18

Awatar bartek8241
    bartek8241 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Cytat Zamieszczone przez grubylol Zobacz posta
    Witam. Chciałbym zacząć swoją przygodę z SB ale bardzo mnie ciekawi czy można jeść mniej posiłków dziennie? Mam 16 lat i uczę się w technikum i nie bardzo mam kiedy jeść. Przerwy trwają chwilę a jak wychodzę z domu o 6.30 to wracam dopiero o 16. Moja obecna waga to 113kg (bardzo dużo jak na osobę w moim wieku :O) przy wzroście 183. Chciałbym dobrnąć do górnej granicy odpowiedniej dla mnie wagi czyli koło 83kg.
    Każdą dietę nalezałoby skonsultować z lekarzem. IMHO SB jest najzdrowsza i najmniej obciążająca organizm. Żadnych białkówek w tym wieku! SB opiera się na niejedzeniu wysoko-przetworzonej śmieciówki przez pomyłkę nazywanej jedzeniem, na odrzuceniu tłuszczu zwierzęcego i prostych węglowodanów. W wieku dojrzewania niezbędne są węglowodany (więc dieta białkowa odpada), ważne jest w jakiej formie się je dostarcza. Poczytaj sobie więcej o SB, zapytaj lekarza domowego ... nie powinno być przeciwwskazań. Najpierw wprowadź dietę, potem zainteresuj się ruchem i wysiłkiem fizycznym.

Grunt to jeść !!! Ale jak jeść to z głową. South Beach moją dietą.

South Beach - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Awatar Paulicja
    Paulicja jest nieaktywny Nowy na forum

Według mnie w tak młodym wieku odchudzanie się na własną rękę, ne jest wskazane. Polecam Ci się udać do dietetyka, a wtedy on dobierze idealną dietę do Twoich potrzeb. W wieku dojrzewania niezbędne są węglowodany w diecie.
    Po otrzymaniu diety powinnaś zainteresować się sportem, ponieważ Twoja waga jak na tak młodą osobę niestety jest duża a samą dietą nie osiągniesz szybko wymarzonej sylwetki. Mimo wszystko życzę powodzenia w walce o nowe lepsze życie :-)
    Sammysammy and Kasieex like this.

Awatar Yolko
    Yolko jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez Paulicja Zobacz posta
    Po otrzymaniu diety powinnaś zainteresować się sportem, ponieważ Twoja waga jak na tak młodą osobę niestety jest duża a samą dietą nie osiągniesz szybko wymarzonej sylwetki. Mimo wszystko życzę powodzenia w walce o nowe lepsze życie :-)
    Na początek może lepiej będzie po prostu codziennie spacerować przez określony czas. Np 30 minut dziennie i wydłużać z czasem. Jak przy takiej wadze weźmiesz się za bieganie to szybko nabawisz się kontuzji i zniechęcisz się do sportu w ogóle. Chodzenie bardzo dobrze odchudza i na początek w zupełności wystarczy.

Uprawnienia umieszczania postów