Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Przepisy i pomysły na SB

Awatar littleflower
    littleflower jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań
    Wpisy na blogu
    62

Domyślnie Przepisy i pomysły na SB

Może tu wymieniajmy się pomysłami na urozmaicenie SB? Ja jestem właśnie na 1 fazie i przyznam że czasem pomysłów brak. Jeśli taki wątek już gdzieś istnieje przepraszam admina za zaśmiecanie :P
    Fajnie by było wrzucić też produkty, które możemy spożywać, bo jak w sklepie czytam kolejną etykiete to czuję się nieco dziwnie
    KURCZE SIE!

violka85 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Przepisy i pomysły na SB

Ja jestem prawie w połowie pierwszej fazy, a przepisy czerpię stąd [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

asik280 jest nieaktywny Nowy na forum

Talking Odp: Przepisy i pomysły na SB

śniadanko:
    3 jajka,różyczka ugotowanego brokułu,różyczka kalafioru,szynka, papryka, cebula. Wszystko podsmażyć na łyżeczce oliwy z oliwek wyrównać na patelce i zalać rozmąconymi doprawionymi wedle upodobań jajkami pyszne i sycące. Niestety jak dla mnie mało kaloryczne.

obiad:
    grilowana ćwiartka piersi z kurczaka, fasolka szparagowa skropiona oliwą, pomidor smaczne i pożywne

przekąska:
    8orzechów nerkowca, 8 innych orzeszków.

kolacja:
    serek wiejski z papryką

Awatar littleflower
    Mieszka w
    Poznań
    Wpisy na blogu
    62

śniadanie:
    serek grani, papryka, nieco cebulki, tuńczyk

II śniadanie:
    sałata z pomidorem i ogórkiem skropiona sosem vinegret

obiad:
    ryba gotowana na parze z brokułami przyprawiona pieprzem cytrynowym
    jogurt z czosnkiem (jako sos czosnkowy)

kolacja:
    kawałki warzyw (pomidor, papryka)

asik: chyba taka jajecznicę zrobię dziś na kolację

---------- Wiadomość dodana o 10:03 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 07:49 ----------

Dopisuje świetny przepis dla lubiących chińszczyznę:
    Kurczak Moo Shu
    marynata
    3 łyżeczki sosu sojowego
    1 łyżeczka oleju sezamowego
    ząbek czosnku
    1 łyżeczka startego imbiru
    pół łyżeczki przyprawy chińskiej 5 smaków

składniki dania
    pierś kurczaka pokrojona na małe paski,
    2 łodygi selera naciowego,
    3 ząbki czosnku (przciśnięte przez praskę)
    1 łyżeczka startego imbiru
    17 dag pokrojonych grzybów shitake (ew. pieczarek)
    filiżanka pokrojonej cebuli dymki (zimą - zwykłej cebuli :P)
    4 filiżanki posiekanej kapusty (ja biorę pekińską)
    22 dag kiełków (dobre są fasoli mung)
    1 łyżeczka sosu sojowego
    1 łyżeczka oliwy
    1 łyżeczka oleju sezamowego

wykonanie
    1.kurczaka "moczyć" w marynacie najlepiej kilka godzin.
    2.rozgrzać oliwe i gdy będzie już na prawde gorąca wrzucić kawałki kurczaka. Smażyć ok. 3-4 minuty. Zdjąc kurczaka z patelni
    3.dodać olej sezamowy, seler imbir i czosnek. Po chwili dodać reszte warzyw - w kolejności: grzyby, cebula, kapusta, kiełki. Każde po ok. 1-2 min.
    4.Dodać sos sojowy i kurczaka, zamieszać, żeby się ładnie wszystkie składniki połączyły
    5.Podawać gorące!

Wolne tłumaczenie ze strony: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    KURCZE SIE!

asik280 jest nieaktywny Nowy na forum

hej! polecam jajecznica jest super.

Śniadanko lub kolacja;
    sałata lodowa (kilka liści),papryka,pomidorki,oliwki,czosnek konserwowy, plaster szynki,feta light 100g. Wszystko pokroić w kostke (oliwki i czosnek na pół) wymieszać. Jako sos jogurt naturalny doprawiony solą morską i pieprzem. Pyszne i sycące

Awatar zaja76
    zaja76 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań

Polecam Gołąbki SB: farsz mięso z warzywami duszone( najlepeij kupic chude i zmielic samemu lub poprosic w sklepie o zmielenie), zawijac w kapustę jak normalne gołabki i posmarowac koncentratem pomidorowym, piec tez normalnie.
    Oraz bakłażan z patelni: małego bakłażana pokrojonego w kosteczkę udusic na odrobinie oliwy z cebulka i pieczarkami, pod koniec dodac posiekana mozarellę light
    Warto też wyprobowac zupy z dowolnych warzyw(ja daję dużo cebuli, pieczarki, kalafior, brokuły, fasolke szparagowa) zabielane serkiem topionym light, roztapiam trójkacik pod koniec gotowania a nastepnie miksuje (podobno można kostke rosołowa stosowac, poprawia smak)
    Pozdrawiam
    jestem już na 2 fazie i w sumie schudlam juz ponad 6kg
    Pozdrawiam

Awatar zaja76
    Mieszka w
    Poznań

Teraz będę częsciej coś dopisywac, bo znów jestem na I fazie
    - twarożek z rzodkiewka i szcypiorkiem- dobre efekty daje zmiesznie twarogu 0% z serkiem wiejskim light, bo nie jest taki suchy, polecam też przyprawe fit up do jajek i twarozków zamiast soli. Robię większą porcję np. cały klinek twarogu i pudełko serka wiejskiego mieszam, do tego peczek rzodkiewki i pół pęczka szczypiorku (można tez dodac troche rucoli) i pakuje to do mniejszych pudełek (moga byc kupione albo po serkach) i noszę wszędzie ze soba żeby mnie głód nie zaskoczył
    -polecam też połączenie smakowe jajecznicy z papryka kolorowa i czerwona cebulą , moga byc tez oliwki- niedawno spróbowałam i bylo zaskakujace
    -roladki z cukinii: mała cukinia umyta i pokrojona wzdłuż na pasy idzie na kilka minut do wrzatku, żeby zmiekla, z serka ricotta(mozna zastąpic innym twarozkiem) robimy pastę z drobno posiekana rucolą i szypiorkiem, moga byc też inne zioła w dużej ilosci, mozna trochę przyprawic, ale zioła też wystarczą; następnie ostudzone pasy smarowac farszem i rawijac roloniki
    -fajne coś: poddusic trochę warzyw(cebula, pieczarki oliwki, mogą byc inne)gdy będą miekkie rozbic na nie jajko(lub wiecej, ale nie mieszac tylko uformowac krażek) gdy bedzie prawie ścięte nalozyc na wierzch warstwę twarogu i podgrzewak kilka minut, a na sam koniec naożyc na wierzch tyle zieleniny ile się zmiesci(ja dawalam rucole) i podgrzewac minutke.Od nałożenia twarogu mozna to przykryc pokrywka. Ciekawy smak
    -fasolka po bretońsku w wersji SB- trzeba uzyc duz przypraw żeby zagwarantowac oryginalny smak bez zbędnych składników, trzeba poszukac trochę jakiejs chudej wedzonki, ale da się znalesc całkiem ładne. Plaster wędzonki na posmarowanej tłuszczem patelni z cebulka podgrzewac. Fasole przygotowac w tradycyjny sposób i nie odcedzac wody. Dodac koncentrat i dużo przypraw, zwłaszcza majeranku. Pycha
    -mały grzeszek:ale dozwolony, tylko przez reszte dnia lepeij ograniczyc tłuszcz. Piers z kurczaka pokrojona na male kawałeczki, przyprawy, 2 łyżki majonezu light, ser żółty liht, jajko(podam proporcje później)wymieszac i smażyc placuszki

---------- Wiadomość dodana o 10:32 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 10:23 ----------

Ah, i bym zapomniała, w saufaniu , bo Was tak bardzo lubie , zdradze Wam 2 najważniejsze trki SB:
    1) wyeliminowac sól do minimum, wtedy efekt jest kilkakrotnie lepszy. jajecznicy, twarożków itd lepeij wcale nie solic, a warzywa, mieso i zupy tylkko minimalnie( do tego sie przydaja przyprawy różne, np Fit Up oraz troszke samozaparcia, a potem sie juz nie czuje) sałatek tez nie ma po co solic
    2) zaopatrzyc się w pedzelek i smarowac powierzchnie kilkoma kroplami oliwy zamiast wylewac kilka lyżek, jak cos sie przypala to mozne przykryc pokrywka na chwile żeby pusciło sok, ale oczywiscie taki trik to tylko na teflonie

Awatar littleflower
    Mieszka w
    Poznań
    Wpisy na blogu
    62

Jako ze jeszcze jest dynia do kupienia to podaje przepis na zupe:

Na łyżce oleju podsmażyć pokrojona cebulkę, po chwili dorzucić czosnek i imbir. Dolać bulion.
    Dynię pokroić na małe kawałki i dorzucic do zupy. Całość po rozgotowaniu dyni zmiksować. Można podawać z kleksem gęstego jugurtu i prażonymi pestkami dyni. Rogrzewa i syci
    KURCZE SIE!

Awatar zaja76
    Mieszka w
    Poznań

Dobre to jest? aż mnie zaciekawiło. nigdy w życiu dyni nie jadlam. Jak mi się uda kupic kawałek sensownej wielkości to chyba zrobię

Awatar littleflower
    Mieszka w
    Poznań
    Wpisy na blogu
    62

Tak troszke pospamuje: najbardziej lubie po prostu rozgotowac dynie dodac cukier (plus cukier waniliowy), zalac mlekiem i dodac lane kluseczki. Ale to juz po zakonczeniu SB :P Takie tam smaki z dziecinstwa.
    A pikantna zupa pycha i rozgrzewa!
    KURCZE SIE!

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów