Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Like Tree1Lubią to
  • 1 Dodany przez mariusz

Wątek: Bez wagi w domu przez 3 miesiące i 10 kg w dół:)

MWood_MWood1 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    poznań

Wink Bez wagi w domu przez 3 miesiące i 10 kg w dół:)

Od dawna starałam się zrzucić chociaż 5 kg. z 71 do chociaż te 66 i utrzymać je. Zawsze jak docierałam do 67 przestawałam się starać - i szybko wracało. I tak w kółko. Kilka miesięcy temu doszłam do wniosku, że trudno. mam 45 lat, 2 dzieci - po co się męczyć? Popsuła mi się waga, nie myślałam o tyciu czy chudnięciu. Jadłam to na co miałam ochotę, co podpowiadał mi czas i organizm. Przypadkiem ustabilizowałam posiłki. od czasu do czasu wróciłam do roweru, spacerów, potańczenia czasami w domu, rowerku stacjonarnego przy TV. Żadnych szaleństw z dietą. Sporo pracy spowodowało, że jadłam sobie płatki na śniadanie, coś tam z 2 x w ciągu dnia, kolację i tak sobie żyłam. Ale postanowiłam się jednak zorientować co i jak z wagą. Dodam, że bez wagi 'zero' strasu, pełen relaks I szok, 65 kg! Zajęło mi to 3 miesiące ale wcześniej nie byłam w stanie tego latami osiągnąć. Co ciekawe, waga nadal spada. Przez ostatni miesiąc kolejne 3 kg. Wydaje mi się, że to już koniec spadków, teraz mam nadzieję utrzymać wagę, ale jestem naprawdę zaskoczona, jak bardzo brak stresującej kontroli wagi, tylko jakiś zdrowy sposób życia dały takie efekty! So polecam, wyrzucić wagę, zacząć jeść intuicyjnie. I dużo spacerować, najlepiej z MP3 i ulubioną muzyką, to ułatwia długie marsze.
    Mi pomogło.

peszka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Garwolin

Domyślnie Odp: Bez wagi w domu przez 3 miesiące i 10 kg w dół:)

Bardzo ciekawa sprawa, ja chyba jestem uzależniona od stawania na wadze. I od jedzenia. U mnie by to nie zadziałało chyba
    Dla mnie właśnie taki sposób, który Ci się zdarzył jest najlepszy - bez obsesji, ale cel zdobyty! Gratulacje!
    "- Witam, ile pani waży? - Różnie..."lato 2005 - 103kg >>>---> lato 2006 - 67kg2006 - 2009 - w granicach 67/73, obecnie... 91!
    Peszki stękanie na odchudzanie
    Ćwiczysz? Dorzuć swoje pięć minut, a będzie Ci policzone

MWood_MWood1 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    poznań

teraz już mam wagę ale sobie staję na niej tylko żeby kontrolować czy aby nie idzie w dół. I żelazna zasada, minimum co 2 dni wieczorem po ostatnim posiłku max 19-20 się poruszać. Minimum 40 minut, inaczej się nie chudnie. I też fajna ciekawostka. Jak się poruszasz te 40 minut to organizm jeszcze przez jaki czas spala, więc można sobie coś zjeść bezkarnie.
    I zero stresu = jak co jakiś czas sobie zjem pączka, kawałek tortu to luzik, tylko next dzień obowiązkowo forsowny spacerek. I naprawdę MP3 rządzi.!! powodzenia!! Sobie też życzę

marizubka jest nieaktywny Nowy na forum

Od kiedy popsuła mi się waga to nie kupiłam nowej. Nie ważę się. Chyba, że akurat jestem u znajomych i skuszę się. Wolę sobie robić pomiary i na ich podstawie stwierdzać ile schudłam. Zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Utrzymanie diety nie jest wcale już takie ciężkie, bo wspomagam się spalaczem tłuszczu, który hamuje apetyt. Wybrałam www.trizer.pl. Składa się z naturalnych składników, co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania. A co najważniejsze widać efekty zażywania suplementu.

Awatar inesiaa
    inesiaa jest nieaktywny Nowy na forum

Ja maksymalnie raz w miesiącu się ważę. Zapisuję sobie wszystkie wyniki na karteczce i porównuje efekty. Różnica pomiędzy poprzednim miesiącem to...Uwaga 6kilogramów. Wiedziałam, że schudłam, ale nie spodziewałam się, że aż tyle. Jestem przeszczęśliwa. Warto jest stosować dietę. Jeszcze taką, co mam to bez problemu można wcielić w życie. Korzystam z tej od Trizera właśnie. Jestem pewna, że wiele z posiłków, które mam teraz zostaną ze mną nawet jak zakończę odchudzanie. Nie dość, że są smaczne to jeszcze sycące posiłki.

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Hej ! Wydaje mi się, że w Twoim przypadku bardzo zadziałał czynnik psychiczny. Waga poszła w odstawkę, ty nie stresowałaś się codziennym stawaniem na wagę, jadłaś po prostu zdrowiej, dorzuciłaś trochę regularnego ruchu, ustabilizowałaś posiłki i przede wszystkim robiłaś to wszystko na luzie. A powiem ci szczerze, że takie 5, 7 kilo to najtrudniej zrzucić wbrew pozorom, jeśli ktoś nigdy nie miał znaczącej nadwagi, tylko chce sobie ot tak schudnąć parę kilo Fajny ten Twój sposób, przede wszystkim pozytywny i wyluzowany. Wiesz, ja schudłam kiedyś bardzo dużo, bo 45 kilo, odchudzałam się oczywiście dietą, ale przez pierwsze miesiące nie stawałam w ogóle na wadze. Widziałam, że chudnę i to mi na początek wystarczało. Cieszyły mnie pomiary i to, że kupuję mniejsze ubrania w sklepie. Zważyłam się pierwszy raz w higienistki w szkole, jak kończyliśmy liceum, postawiono nas pod ścianą, bo były bilanse i zważyć i zmierzyć musiał się każdy I jakiż był mój pozytywny szok, kiedy usłyszałam od higienistki - 64 kilogramy ! A trzy lata wcześniej, gdy kończyłam gimnazjum, ważyłam prawie 110 kilo i po tym przeżyciu absolutnie panicznie bałam się stawania na wadze. Teraz już trochę minęło od tego odchudzania i dalej trzymam okolice 65 kilo, tylko teraz wyrobiłam sobie trochę masy mięśniowej, więc bardziej skupiam się znów na pomiarach
    zdrowy tryb życia i wyrobienie sobie poprawnych nawyków żywieniowych jest równie ważne, co sama dieta, a często nawet ważniejsze, bo wtedy nie mamy efektu jo-jo, oraz wiemy, jak traktować nasz organizm, by był zdrowy i zadowolony

Zawodowa jest nieaktywny Znany na forum

oo nie, ja na pewno bym nie wytrzymała nie ważyć się tak długo raz w tygodniu to jest dla mnie męka i czasem ze 2 razy się zważę a nawet 3 ale faktycznie lepiej mi robi ważeniesię raz w tygodniu bo z tą wagą w ciągu tygodnia bywa różnie

mariusz jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Faktycznie jest to ciężkie tak długo się nie skontrolować. Tym bardziej że chcemy schudnąć i sprawdzamy czy dobrze nam idzie, ale ja też kiedyś tak zrobiłem. starałem się jak najdłużej nie stanąć na wadze i potem jak wszedłem na wagę było miłe zaskoczenie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów