Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: BMI - Kalkulator BMI

Awatar droopy
    droopy jest nieaktywny Administrator
    Mieszka w
    Wrocław
    Wpisy na blogu
    5

Question BMI - Kalkulator BMI

Na ile ważny jest w waszej diecie wskaźnik BMI? ZOBACZCIE TUTAJ: Kalkulator BMI
    Chciałbym poznać wasze odczucia, czy np. prawidłowe BMI oznacza dla was odczucie także prawidłowej wagi. Np. Mając 18,9-24,9 czyli prawidłowe BMI czujemy się z naszą waga dobrze?
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof99 ; 14-08-2017 o 14:44
    Dieta i Odchudzanie
    Czytaj co nowego w serwisie na Blogu Dieta.pl
    dieta nadwaga kalorie odchudzanie Strażnik wagi

Potrzebujesz POMOCY? Nie pisz Prywatnych wiadomości, TUTAJ znajdziesz odpowiedź jak uzyskać pomoc

Awatar strepitosa
    strepitosa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: BMI - Kalkulator BMI

Witaj Droopy.

Ja myślę, że zdecydowanie BMI odpowiednio określa prawidłowość naszej wagi. Ja sama poczułam się w porządku ze sobą po zrzuceniu nadwagi, czyli już ok. 68 kilograma. Chodzi tu nie tylko o względy estetyczne, ale o pewne bariery fizyczne, np. teraz jestem w stanie biegać. Może inni powiedzą coś więcej, ale według mnie zdecydowanie BMI jest miarodajne i przydatne.

Pozdrawiam
    wzrost: 166 cm, wiek: 22 lata, początek odchudzania 1 X 2008 z wagą ok. 80 kg
    mój dawny wątek (foto str. 8, 14, 28, 39, 42, 70)
    moje zmagania (foto str. 1, 12, 13, 20)

Awatar derika2
    derika2 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

ja uważam że BMI jest obiektywnym (w miarę) miernikiem czy powinniśmy sie odchudzać...czy jest to konieczne czy też wręcz niewskazane.... Pewnie wiele grubasków ze mną się zgodzi, że ciało w realu chudnie szybciej niż nasze o nim wyobrażenie.... więc nawet będąc już szczupłym/w miarę szczupłym....widzimy w sobie te same grubasy jak kiedyś... i BMI jest chyba takim dowodem na to że tak nie jest...

ughhh.........ciężko mi się wysłowić...niech ktoś kto mnie rozumie napisze to po ludzku

Pozdrawiam.
    D.

Awatar pantanal
    pantanal jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków
    Wpisy na blogu
    1

Dla mnie BMI jest licznikiem tylko orientacyjnym. No bo jak go liczyć: od wzrostu 173, który miałem kiedyś, czy od 170 cm, które mam dziś. W pierwszym wypadku mam BMI 24,6 i mieszczę się już w normie, w drugim mam BMI 25,5, więc jeszcze trochę. Dla mnie ważniejszy jest obwód pasa i bioder i ich współczynnik, chyba WHR. Dawniej nie mierzyłem specjalnie talii ani bioder, zacząłem od końca października od 98 cm w pasie i 108 w biodrach do 86 cm w pasie i 98 cm w biodrach w dniu dzisiejszym. No i jeszcze wskaźnik tłuszczu i wody na wadze elektronicznej. Tu wolę się nie przyznawać, w każdym razie mam powyżej normy. Albo raczej mieszczę się w górnych granicach normy, znacznie powyżej bezpiecznych 18 % tłuszczu
    Ostatnio edytowane przez pantanal ; 11-02-2009 o 19:35

Awatar athshe
    athshe jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Grudziądz

Dla mnie BMI w normie jest pierwszym celem w odchudzaniu. Jak będzie dalej okaże się. Ale wiem, ze ten cel jest konieczny i muszę się zaprzeć i go osiagnąć.

Awatar DAGMARA7
    DAGMARA7 jest nieaktywny Znany na forum

Gdy miałam BMI 25 a poźniej 21,5

to tak oceniałam się ja .a tak oceniali mnie ludzie

25 : pulpet . . teraz jest w sam raz

24 : nadal pulpet . . niech pani już więcej nie chudnie

23 : nadzieja na horyzoncie . wystarczy !!!!!!! !!!!!!!!! !!!!!!.

22 : jeszcze krok do wolności . jest pani za chuda

21,5 : jest cudownie. Do ideału . jak pani źle wygląda ! strasznie !
    brakło mi , by obwód bioder .czy pani jest chora ?
    = obw. biustu , a był
    większy 2 cm

Ogólnie , to lubię szczupłe , nawet chude osoby . Uwagi ludzi podcinały mi skrzydła . Co więcej , jakoś inni odchudzeni tego nie opisują , żeby ich atakowano . Czyżbym wtedy źle wyglądała ?

Każdy może upaść, ale po co się od razu wylegiwać ?

druidess74 Guest

Cytat Zamieszczone przez DAGMARA7 Zobacz posta
    Gdy miałam BMI 25 a poźniej 21,5

to tak oceniałam się ja .a tak oceniali mnie ludzie

25 : pulpet . . teraz jest w sam raz

24 : nadal pulpet . . niech pani już więcej nie chudnie

23 : nadzieja na horyzoncie . wystarczy !!!!!!! !!!!!!!!! !!!!!!.

22 : jeszcze krok do wolności . jest pani za chuda

21,5 : jest cudownie. Do ideału . jak pani źle wygląda ! strasznie !
    brakło mi , by obwód bioder .czy pani jest chora ?
    = obw. biustu , a był
    większy 2 cm

Ogólnie , to lubię szczupłe , nawet chude osoby . Uwagi ludzi podcinały mi skrzydła . Co więcej , jakoś inni odchudzeni tego nie opisują , żeby ich atakowano . Czyżbym wtedy źle wyglądała ?
    Kiedyś się odchudzałam - miałam BMI 24 - wszyscy mówili że już jestem za chuda, że wystarczy tego odchudzania.
    A przecież powinnam wyglądać normalnie wg BMI .
    A może to otoczenie przyzwyczajone do puszystego wyglądu tak mnie odbierało?

mallory90 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Zielona Góra

Cytat Zamieszczone przez derika2 Zobacz posta
    ciało w realu chudnie szybciej niż nasze o nim wyobrażenie....
    to jest cholernie madre i prawdziwe zdanie

nomorejojo Guest

z matematycznego punktu widzenia...ja..lat 27..wzrost 169 cm
    według bmi zatem moja minimalna waga to ok.54 kg, maksymalna natomiast troszkę ponad 71 kg..
    i nadal byłabym w normie BMI..ale to aż 17 kilo różnicy...dlatego bmi sobie, a ja sobie...ważniejsze są dla mnie wymiary i rozkład tkanki tłuszczowej

peszka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Garwolin

To, co ludzie gadaja, jak człowiek chudnie, to sie czasem kupy nie trzyma. Myślę, że to wieczne: "już jest dobrze, już nie chudnij" to trochę zazdrość. Wcześniej koleżanki sobie poprawiały dzięki nam humor, a dziś zaczynamy być dla tego luksusu zagrożeniem.
    Dagmara - po prostu słuchałaś tylko tych ludzi, których znałaś. Są przyzwyczajeni do Ciebie i nie wyobrażają sobie, że mogłabyś naprawdę taka pozostać. Chcą, żeby to było chwilowe, choćby nawet przed sobą się nie przyznawali. Nie przyznawały, bo to kobiety takie są...
    Może też być tak, i tak na pewno jest, że po schudnięciu dużej ilości kilogramów wyglądamy jakiś czas gorzej. Ja najniżej doszłam do BMI 23 - czułam się rewelacyjnie, a ludzie właśnie mi gadali głupoty... Ze figura super, ale twarz...
    Trzeba odczekać, wszystko się normuje, ludzie się przyzwyczajają do nowego wyglądu i potem jak kilka kilo podskoczysz, to Ci jeszcze to powiedzą. Ja to lubię, bo to oznacza, że w życie wkradła mi się normalność, ludzie nie udają już, że jest wszystko w porządku, żeby mnie nie urazić. Teraz właśnie mam już nadwagę (BMI 25 z haczykiem jakimś) i koleżanki już mi mówią, a mój Osobisty Trener wspiera mnie i bardzo mi pomaga.
    Gdy chodzi o wiek, BMI jest mylące. Ja nigdy nie będę ważyła 55 kilo, wiem, że wyglądałabym wtedy strasznie. Natomiast moja córka jest wyższa ode mnie, a wagę taką sobie może mieć, bo ma cienkie kości i poza tym jest dzieckiem. Nawet w kalkulatorze nie ma wieku poniżej 15 lat. U niej prawidłowość wagi sprawdza się na jakichś tabelach, liczy w jakichś centylach itd.
    "- Witam, ile pani waży? - Różnie..."lato 2005 - 103kg >>>---> lato 2006 - 67kg2006 - 2009 - w granicach 67/73, obecnie... 91!
    Peszki stękanie na odchudzanie
    Ćwiczysz? Dorzuć swoje pięć minut, a będzie Ci policzone

Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów