Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
Like Tree2Lubią to

Wątek: Bez Was nie dam rady, a mam już dosyć :)

Awatar OlaKM
    OlaKM jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Dawidy Bankowe
    Wpisy na blogu
    2

Domyślnie Bez Was nie dam rady, a mam już dosyć :)

Hej Dziewczęta, witam Serdecznie.
    Wracam na forum po 6 latach i nie wiem z jak wielkim problemem, bo jakiś czas temu zepsułam wagę. Niestety metoda Wałęsy, która zastosowałam zadziałała tak jak można się było tego spodziewać, w końcu i tak dopadło mnie lustro - sądzę, że wagę zakupię za 4 tygodnie - taki jest plan- a wtedy też zastanowię się czy jestem gotowa na takie wiadomości. Ostatnie wskazanie jakie pamiętam to 80 kg przy 158 cm wzrostu - zatem i tak jest co zrzucać.
    Ostatnio zaczęłam jeździć samochodem (mieszkam pod Warszawą i synka dowożę na terapię - w listopadzie zdiagnozowali u niego autyzm i jeździmy przez całe miasto co dziennie po 1,5 godziny w jedną stronę).

Jedyny raz kiedy ładnie udało mi się schudnąć to z forum i z dziennikiem.
    Teraz zamierzam powtórzyć tamten wyczyn. 1200 kcl i dużo wody, ruch zapewniają mi chłopcy (oprócz Barusia-autusia - lat 3, mam Szymka - dymka lat 6) - na nic poza tym raczej nie znajdę czasu i sposobności.

Pozdrawiam
    Ola KM

---------- Wiadomość dodana o 07:14 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 06:05 ----------

Dodam jeszcze, że ze względu na autyzm Synka w domu nie ma żadnych słodyczy, żółtych serów, prawie nie ma pieczywa i zwykłej mąki. Makarony jedynie bezglutenowe. Żadnego kakaa. Zamiast cukru syrop z agawy, lub cukier brzozowy, mąka migdałowa itd. Dopiero uczymy się jego diety i staramy się być z nim solidarni
    Pozdrawiam
    Ola

UlaUlaUla jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Mazury
    Wpisy na blogu
    6

Domyślnie Odp: Bez Was nie dam rady, a mam już dosyć :)

Witaj Olu !
    Miło,że znów do nas wpadłaś !
    Oczywiście z mojej strony masz ogromne wsparcie !
    Zyczę Ci abyś osiągneła śwój wymarzony cel !
    Pozdrawiam !
    Ula

nikitka75 Guest

Witaj Ola :-) z nami na pewno Ci się uda !To duży plus, że nie masz w domu zapasów słodyczy i innych mącznych wrogów naszego chudnięcia
    Wpisuj to codziennie menu to bardzo pomaga, załóż suwaczek i do dzieła :-) razem łatwiej.
    pozdrawiam mocno

---------- Wiadomość dodana o 18:56 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 18:55 ----------

ps.widzę, że jesteśmy tego samego wzrostu :-) ja zaczynałam z wagi 81kg

Awatar OlaKM
    Mieszka w
    Dawidy Bankowe
    Wpisy na blogu
    2

Hej,
    jak miło Was tu czytać.
    Suwaczek założę jak tylko kupię wagę. Dziś miałam bardzo dobry dzień - z synkami i mężem nad Bugiem. Jednego synka zostawiłam dzidkom, a drugi już sobie kima. Dietkowo też było ok. Co prawda zrobiłam ciasto - ale było niemal odchudzające - to znaczy dozwolone dla mojego młodszego - pół szklanki mąki bezglutenowej, szklanka mąki migdałowej, poł szklanki cukru brzozowego, 2 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia, 2 jajka, 3 łyżki mleka kokosowego i 1/4 kostki stopionej margaryny. - Z tego wychodzi duża tortownica, a ja zjadłam 2 nieduże kawałki. Razem z tym wykroczeniem zmieściłam się w 1000.

Odkryłam też warzywa na parze. Ekstra, szczególnie, że Bartuś-autuś je tylko ziemniaki - a ziemniak na parze ma nieco więcej wszystkiego niż gotowany.

Pozdrawiam Mocno
    Ola

---------- Wiadomość dodana 02-05-2012 o 18:15 ---------- Poprzednia wiadomość dodana 01-05-2012 o 21:39 ----------

Witam w święto flagi,
    ja swoją wywieszam dopiero jutro, a dziś grzeczny 1023 kcl i to razem z wieczorną szklanką piwa
    Pozdrawiam
    Ola

---------- Wiadomość dodana 03-05-2012 o 08:39 ---------- Poprzednia wiadomość dodana 02-05-2012 o 18:15 ----------

Wczoraj dopadła mnie Wampira Energetyczna. Zawsze myślałam, że to bzdury, ale chyba coś w tym jest. Wczoraj w pracy miałam kwerendę - pokazywałam pewnej Pani wiele grafik wyjmowanych z szuflad - Pani owa jest już słusznego wieku, drobnej postury i nieco nerwowego usposobienia. Zawsze zamieniamy kilka słów i odnosimy się do siebie raczej z sympatią. A wczoraj... to było straszne, spędziłam z nią może 3 godziny i najpierw było ok. Pani szykuje wystawę i pomagałam jej dobrać obiekty. Z każdą minutą mój entuzjazm opadał, a na koniec bolało mnie gardło, miałam powiększone węzły chłonne i wrażenie, że dostałam gorączki. Pani owa natomiast początkowo była nieco spięta i wyglądała na zmęczona. Gdy się rozstawałyśmy tryskała energią. Ledwie wróciłam do domu. Gęby nie chciało mi się do własnego męża otworzyć (co on jak mniemam przyjął z pewną ulgą i mam nadzieje uznał za ukłon wobec Jego Milczkowatości).
    W każdym razie, z pozdrowieniami dla owej niezwykle miłej i bardzo mądrej Pani, dobrego Święta 3 maja.

Pozdrawiam

---------- Wiadomość dodana o 10:27 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 08:39 ----------

I złamałam się, i dopadłam wagi, i przeżyłam chwile grozy, bo nie sadziłam - nawet w najczarniejszych snach, że jest tak źle. Ale cóż, wiedziałam, że wróg u bram już od dawna i zamiast podjąć walkę liczyłam na cud. A cuda - co udowodniono naukowo się zdarzają, ale raczej nie w kwestii wagi.
    Zatem zaczynam od 89 kg a chcę dojść do 62.
    Trzymajcie za mnie kciuki.

Awatar Wysmukla
    Wysmukla jest nieaktywny Nowy na forum

Masz we mnie asystę Twojej diety i wizytatora wątku
    Kupuj wagę i instaluj suwaczek - będziemy Cię pilnować i smagać batem, jeśli zgrzeszysz albo głaskać po główce, jak będziesz grzeczna

Warzywa na parze... pyszota. Szkoda, że nie mam jakiegoś fajnego parowaru, tylko taki zwykły dekielek z dziurkami do nakładania na garnek z gotującą się wodą. Mam za to grill elektryczny i nie zawaham się go używać!

Węszę w Tobie bratnią duszę z artystycznym drygiem.
    Etap I: od 14.04.12 - zejść poniżej 90kg

Start 14.04.2012. Finał 13.12.2012

axxk jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski

witam na forum i oczywiscie bede wpadac, podgladac, podziwiać i krzyczec czyli w skrócie wspierac.
    Dobrze, że decyzja o dietce podjęta, a właściwie co wplynęło na twoja decyzje? dlaczego to postanowienie akurat tu i teraz??

a takie wampirki niesttey zdażają sie i to często... przynajmniej ja w pracy mam do czynienia z takimi.
    pozdrawiam chlodno w ten upalny dzień
    start: 08.08.2011 -173 cm, waga 95,1 I cel: 75 -osiągniety 13.10.12

Start nr 2 -22.04.2013 waga 81,5

Tu się chowam : Rok 2013 - to będzie szczęśliwa 13

Awatar OlaKM
    Mieszka w
    Dawidy Bankowe
    Wpisy na blogu
    2

Dobra asysta nie jest zła

Wielkie dzięki.
    Warzywka na parze teoretycznie dla Bartusia-autusia, któremu nie wolno: chleba, makaronu, ciastek, nawet tych owsianych, cukru (również fruktozy), nic zawierającego soję i oczywiście absolutny zakaz mleka (odstawiliśmy nawet te rzeczy, które krótko koło krowy stały - ponadto nie je: nic czerwonego, zielonego, pomarańczowego - tzn - żadnych owoców i warzyw. 17 maja mamy wizytę u alergologa i jeżeli okaże się, że jeszcze czegoś mu nie wolno to musimy zastanowić się poważnie nad zakupem rury służącej do tuczenia gęsi Na szczęście je jajka - Błogosławmy Pana, bo wymyślił kury.

Decyzja o diecie dojrzewała długo (jak widać nieco za długo), ale to chyba jest właśnie dobry moment. Może znaczenie miały zrobione przez Pana Milczka zdjęcia - dzieci zachwycały a ich matka, no cóż tego podbródka nie powstydziła by się Katarzyna II w swoim najlepszym okresie

---------- Wiadomość dodana 04-05-2012 o 06:28 ---------- Poprzednia wiadomość dodana 03-05-2012 o 12:17 ----------

Wita nas kolejny wspaniały piątek - w tym tygodni było ich 3 - piątek w poniedziałek, piątek w środę i piątek w piątek - czyli dziś .
    Dziecię nakarmione (bezmelcznie i bezglutenowo), ja piję kawę i myślę i nie mogę wymyślić jak zaśniadać. Jak wymyślę to Wam się zwierzę.

axxk jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski

to ja sie z kawka przyłącze... i czekam co wymyslisz,
    ja aktualnie walcze sama ze soba zeby na wage stanąć po wczorajszym grillu
    start: 08.08.2011 -173 cm, waga 95,1 I cel: 75 -osiągniety 13.10.12

Start nr 2 -22.04.2013 waga 81,5

Tu się chowam : Rok 2013 - to będzie szczęśliwa 13

Awatar OlaKM
    Mieszka w
    Dawidy Bankowe
    Wpisy na blogu
    2

Zaśniadalam nastepująco:
    pomidor i jabłko - duże - i jajko
    potem pognałam do pracy: a tam - kawa z mlekiem (bez cukru), i pomidory 2 i znowu jabłko (nie wiem co robić - bez węglowodanów i mięsa - boć przecie piątek), a po powrocie, 1,5 ziemniaka (to węglowodan, kurde blaszka, ale tak ładnie leżał nie tknięty przez dziecię na talerzyku, a ja byłam taka głodna, że same wiecie....) no i teraz jak zliczyłam powinnam jeszcze coś zjeść bo wyszło 720 - tylko godzina późna, i pomysłów brak - chyba, że właśnie powstaje okazja, aby sięgnąć po zimną butelkę z reds'em - ale jeszcze trochę takich przyjemności i zrobi się z tego nałóg....
    Jak wymyślę co robić to Wam powiem
    na razie pozdrawiam
    Ola
    P.S
    Dzisiaj w końcu robiłam w pracy to co kocham. Nikogo nie było - zupełnie sama w dziale i zamiast wniosków i tabelek, i liczenia, i kosztorysów robiłam karty. I odkryłam ... , to znaczy może nie jest to całkowicie, całkowicie nowe odkrycie, ale na starej karcie stało, że "KOLACZ KRÓLEWSKI" - taka grafika którą wszyscy mamy w podręcznikach przy rozbiorach - a to nie ów KOŁACZ, a wzorowana na tamtej kompozycja - niemal identyczna, a jednak - kurcze polityczna manipulacja. Wszystko tak samo tylko Król Stanisław August nie zrozpaczony a spokojny i palcem wskazuje w niebo!!! i zabrakło krytycznego tytułu, a zostało obojętne: "Sytuacja w Polsce w roku 1773" (po francusku i niemiecku). NO i mam odkrycie. Małe a cieszy. Jakiś mądry kustosz, ktory to wcześniej opracowywał tego nie znalazł a ja dzisiaj tak. Niech żyją piatki.

Awatar moominek
    moominek jest nieaktywny Nowy na forum

Niewiele dzisiaj zjadłaś, a to niedobrze, bo i kalorii za mało, czyli niezdrowo, a z drugiej strony brzuszek pusty, więc łatwo ulec pokusie, jeśli nie dzisiaj, to po kilku dniach takiego odchudzania można niestety poddać się i ogołocić całą lodówkę Czego oczywiście nie życzę, ale przestrzegam, bo u mnie tak właśnie kończyły się restrykcyjne diety... Rozumiem, że ze względu na synka solidarnie trzymasz się jego diety, ale nabiał w odchudzaniu jest bardzo potrzebny, zdrowe, smaczne (ok, to już kwestia smaku) i małokaloryczne jedzonko A kiedy u mnie brakuje kalorii do limitu, ratuję się jednym albo dwoma owsianymi ciastkami, które uwielbiam i uważam, że jak na słodycze są całkiem zdrowe
    Będę do ciebie zaglądała, bo ja również wróciłam do dłuższej przerwie do odchudzania, a przecież łatwiej jest zrzucać te nieszczęsne kilogramy w większym gronie... Powodzenia w trzymaniu diety, może dzień wcześniej zaplanuj sobie jadłospis, będzie łatwiej dobić do tego i tak bardzo niskiego limitu 1000 kalorii
    Zapiski moominka...
    Start 22.04.2012, waga z 14.07.2012 - ETAP I zmierzam ku otyłości I stopnia

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów