Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
Like Tree15Lubią to

Wątek: 20 lat i 41 kilo za dużo...

Awatar RudaMaruda
    RudaMaruda jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Pińczów

Red face 20 lat i 41 kilo za dużo...

Witajcie towarzyszki i towarzysze walki!
    Mam na imię Kaśka, mam 20 lat, za wysokie ciśnienie, zero kondycji 174 cm wzrostu i 106 kilo żywej wagi. Wstyd nie?
    Nie jestem nowa na tym forum, powracam tu już od dobrych 5(?) lat. Może ktoś pamięta mnie spod ników Grubcia1992, Grubcia92, Kroplova, Marchewqa (więcej ich było no ale pamięć mam dobrą ale krótką ).
    Nigdy nie byłam szczupła ale na potęgę tyć zaczęłam po lekach na uczulenie i wziewach na astmę (jak się okazało wziewy nie były mi nigdy potrzebne ), nie oszukujmy się też, że zawsze lubiłam zjeść. W sumie to ZEŻREĆ, no i efekty takie, że w 1 gimnazjum ważyłam dziewięćdziesiątparę kilo mając jakieś 168/170 wzrostu. W 2 gimnazjum zeszłam do osiemdziesiątki, potem dziki galop wagi do góry, i jeszcze większe wścibstwo rówieśników. Kolejne próby odchudzania w technikum, a to głodzenie się, a to 1200 kcal innym razem bardziej racjonalne 1500 i za każdym razem ten sam efekt - po jakimś czasie rzucałam się na jedzenie, rzucałam dietę w diabły i tyłam sobie spokojnie dalej. Kolejnym odwiecznym problemem było miganie się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej, wymówka znalazła się zawsze, a to mnie głowa boli, przecież nie mogę się wysilać bo mam astmę (ale bym się zdziwiła jakbym wiedziała jak jest naprawdę...), a to nóżka boli, potem już tylko twierdziłam, że jestem za gruba i się wstydzę.
    W tym roku dobiłam do mojej nawiększej wagi w życiu - 106,7 kilograma, matura, egzamin zawodowy, kupa stresu, książki i... górry żarcia i słodkich napojów.

KONIEC!

Mam dwadzieścia lat, zerową kondycję, ponad 40 kilo nadwagi i wiecznie się wstydzę a przecież mój charakter jest zupełnie inny!
    Kopa do działania dostałam po tegorocznym Przystanku Woodstock, gdzie ludzie udowodnili mi nie raz, że chcieć to móc! Ale to już dłuuuga historia W każdym razie wróciłam z myślą w głowie "co?! ja nie dam rady? JA?!". Tylko problem w tym, że za robotę wzięłam się dopiero dwa tygodnie po przyjeździe, ale przecież to zawsze coś! Schudłam 3 kilo, ale, ale... przyjechała moja siostra z którą się widzę bardzo rzadko i co się stało? Zgadnijcie. Tak, tak! Ciasteczka. Więcej ciasteczek. Więcej jedzenia! Przyznaję się bez bicia - mam problemy z samokontrolą.

A teraz przejdźmy do tego co jest TERAZ. Nie kiedyś. Od 6 września zaczęłam biegać. Po prostu ściągnęłam aplikację do pomiaru dystansu i szybkości na telefon, znalazłam plan treningowy i wyszłam z domu. Zero większego planowania. Wyszłam. Ruszyłam dupsko mimo, że biegania nigdy nie lubiłam (no jak się źle za nie zabierałam to czemu się dziwić?). Godzina 19:50, ludzi nie ma na ulicach, minuta marszu, minuta biegu i tak x7. Razem 14 minut, płuca myślałam, że wypluję, serce mi podeszło do gardła ale w głowie miotała się myśl. DAŁAM RADĘ! Pierwszy raz wytrzymałam tyle na marszobiegu! Wczoraj był drugi raz i znowu się udało! Zaczyna mi się to podobać Z resztą rzuciłam palenie to nie dam rady schudnąć? CHCIEĆ TO MÓC!

Powspieracie mnie w mojej długiej drodze do sukcesu?

Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale tego posta i komukolwiek udało się przez niego przebrnąć )
    tamarek lubi to.

CalaPrawda Guest

Domyślnie Odp: 20 lat i 41 kilo za dużo...

CHCIEĆ TO MÓC!!! dokłądnie tak... mam nadzieje, ze tym razem nasza silna wola będzie az tak mocna aby wytrwac!!!

powodzenia!!

Awatar tamarek
    tamarek jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Moja Ruda Małpa
    Jak fajnie, że jesteś
    I nie uciekaj mi już!!!!!!!!!

AlliAlisa jest nieaktywny Znany na forum

Cześć Grubcia ;P
    ja Cię pamiętam :P
    ciekawe czy Ty mnie pamiętasz... miałam inny nick :P hihi
    i moja historia jest taka sama jak moja :P
    ja stanęłam na 104,7kg ;P i powiedziałam dość...i w sumie się udało...

Cel do 11 listopada 77,2kg
    WAGA 1 listopada 78,8kg

NOWY DOMEK

Martine89 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gdańsk/Kraków

W zeszłym tygodniu myślałam, o tym że jak to jest możliwe że w Afryce dzieci umierają z głodu, a w Europie mamy problem z grubymi dziećmi.
    Niestety u mnie w rodzinie też jest ten problem i w dużej mierz myślę że to jest wina rodziców, bo jak można nie zauważyć że gimnazjalistka jest za gruba? No przecież takiemu dziecku, nie oszukujmy się dziecku powiedzieć 1200 kcal, przecież ono nie wytrzyma.

Kasiu, z własnego doświadczenia wiem że najgorszy jest czas kiedy nie masz co robić, wtedy szuka się czegoś w lodówce, staje się ta lodóweczka naszą najlepszą przyjaciółka, ja polecam Ci lekki fitness wiesz przy wadze ponad 100 kg to nie dasz rady biegać jak gazela i tylko nabawisz się kompleksów, może jakiś calanetics czy joga i oczywiście basen, postaraj się robić to wieczorem i po tym nie jeść, a jeśli już musisz to jakiś koktajl, kto powiedział że ma być jakiś super wymyślny? Może być nawet z warzyw ja bardzo lubię z brokuł
    To jest ważne, po to żeby nic nie jeść wieczorem, żeby iść spać Moja kuzynka o podobnych wymiarach do Ciebie tą metodą za 3 miesiące schudła 10 kg i cale żadnej specjalnej diety nie stosowała, na obiad normalnie ziemniaczki i kotelcik więc nie bylo to aż tak tragicznie
    Dieta 1200 kcal jest fajna ale na tydzień później organizm tak zwolni przemianę materii że przestaniesz chudnąć a po odstawieniu diety przytyjesz 2 razy tyle co schudniesz
    Polecam też picie zielonej herbaty (ciepłej, nie po godzinie) zagrzeje brzuch i nie czuje sie tak bardzo glodnym człowiek, i jeszcze kremy z warzyw, bez śmietany to samo nie czujesz głodu a ma kalorii mniej niż opakowanie jogurtu

Awatar RudaMaruda
    Mieszka w
    Pińczów

CalaPrawda Musi starczyć
    Tamarek Tym razem nie będę uciekała Ten raz będzie ostatecznym rozprawieniem się z oponą ratunkową xD
    AlliAlisa Zdradź swój stary nick ;D
    Martine89 Dobrze mówisz. Jeśli chodzi o moich rodziców to kończyło się na dogryzaniu, mało przyjemnych komentarzach...
    A i zauważyłam, że jak się nudzę/stresuję to lodówka moim przyjacielem numer jeden się staje. Co do biegania, nie przeszkadza mi to, że biegnę tempem w którym wyprzedzają mnie brawurowo ślimaki Po prostu wychodzę wieczorkiem z domu, słuchaweczka na ucho, muzyka i dawaj maleńka w rejs Co do zielonej herbatki. Wielbię i muszę się wręcz powstrzymywać by nie pić jej co pół godziny ;D
    Dziękuję za podpowiedź z tymi koktajlami. Jakoś o nich nie pomyślałam

Leniwa niedziela, dzisiaj dzień bez biegania (a korci mnie by wyjść pobiegać) więc może zasiądę na rowerku stacjonarnym?
    tamarek lubi to.
    Cel na najbliższe sześć tygodni (do 21 października).

Martine89 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gdańsk/Kraków

Dokładnie, dlatego dla mnie weekend jest najgorszy bo siedzę w domu, i zawsze (po co oni robią tak długie reklamy) odwiedzę przyjaciółkę lodóweczkę. Pewnego dnia wyrzucę ją z domu
    Ja niestety choruję na niedoczynność tarczycy i spotykam często ludzi bardzo otyłych i każdy z nich mówi to samo, że pewnego dnia wyrzuci lodówkę z domu

Marta, mam nadzieję, że jest tu wiele matek i przeczyta ten wpis, bo kurcze sama mam kuzynkę która w wieku 15 lat waży 85 kg no brawo, ciałka poza chorobami nie nabierzemy za rok. Jak mamy najgrubsze 11 latki w Europie no to spodziewajmy się że za chwilę w sklepach będzie tylko moda w rozmiarze 48 50 52.

AlliAlisa jest nieaktywny Znany na forum

Maricia :P

ja byłam na starym forum pod tym nickiem głównie

Cel do 11 listopada 77,2kg
    WAGA 1 listopada 78,8kg

NOWY DOMEK

Awatar RudaMaruda
    Mieszka w
    Pińczów

Martine89 Moja mama boryka się z niedoczynnością tarczycy, cukrzycą i ciśnieniem, w sumie to prawie cała rodzina ma kłopoty z cukrzycą, ciśnieniem albo czymś tego typu, więc to kolejny powód dla którego mam motywację do schudnięcia, otyłość sprzyja wszelakim nieciekawym efektom zdrowotnym. Co tu dużo mówić, niedawno byłam zdyskwalifikowana jako dawca krwi (jednorazowo znaczy się) bo miałam baaardzo wysokie ciśnienie, ostatnim razem ledwo zmieściłam się w normach i to pani doktor dość dosadnie zmotywowała mnie słownie do działania (ale była tak sympatyczna, że tym razem słowo grubas nie bolało a zabrzmiało tak... inaczej, nie wiem jak to określić).

AlliAlisa Mariiiciaaa. A to wiem, pamiętam ;D

Śniadanko właśnie pochłonęłam Om nom nom, pyszniuchne ;D Dietetyczne śniadanko zaliczone, czas polatać sprzątać i czynić inne cuda.
    Dzisiaj tak jak i wczoraj dzień bezbiegowy, więc zaprzyjaźnię się z twisterkiem i jakimiś ćwiczeniami.

I tu mam prośbę do was. Znacie może jakieś fajne ćwiczenia coby się zmęczyć ale nie były dramatycznie nudne ? (ale mam wymagania, nie?)
    Cel na najbliższe sześć tygodni (do 21 października).

CalaPrawda Guest

KUrcze to sporo nas ze starego forum, ja kiedys miałam nick GrubaKinga, albo GrubyTyłek....
    sporo nas....

powodzenia

Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów