Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: 25 kg do zrzucenia, jak uwierzyć, że się uda?

ewinowa jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie 25 kg do zrzucenia, jak uwierzyć, że się uda?

Cześć wszystkim!
    Jestem nowa na forum. Ostatnimi czasy w dość szybkim czasie bardzo przytyłam ogólnie około 25 kg. Podejrzewałam u siebie przejściowe problemy z tarczycą, gdyż najpierw zaczęłam puchnąć, włączyłam dietę, wchodziłam codziennie na 10 piętro i nie mogłam w ogóle schudnąć. Załamana porzuciłam dietę i dorobiłam się takiego nadbagażu. Dodam, że zawsze byłam dość szczupła, przy wzroście 170 ważyłam ok. 62-65 kg. Teraz około 90. Obecnie wyniki tarczycy są ok. Mam niską ferrytynę ale taka już jestem, zawsze miałam z tym problem.
    Postanowiłam, że zrobię z tym porządek bo juz dłużej nie mogę sobie poradzić psychicznie ze swoim wyglądem.
    Mam za sobą sporo diet. Najlepsza dotychczasowa dieta na jakiej byłam, to dieta zgodna z gr. krwi 0, wyeliminowanie glutenu, pszennej mąki. Jadłam sporo mięsa i na tej diecie udało mi się pozbyć ok 12 kg po ciąży. Próbowałam też Dukana ale źle na niej się czułam więc dla mnie odpada.
    Generalnie u mnie jest ten problem, ze jest mi czasem słabo( nawet jak jem normalnie) i nie mam ochoty i sił na intensywne trening. Bardzo odpowiada mi natomiast rower. I od jakieś czasu trochę się ruszam, jeżdżę na nim ok 40 min dziennie lub jeśli pogoda nie sprzyja 3 razy w tygodniu. Mam nadzieję, że to na początek wystarczy.
    Bardzo Was proszę o wsparcie! Mam słomiany zapał.
    Na diecie jestem od dziś, rano ćwiczyłam trochę na takiej podwórkowej siłowni, bo ostatnio mamy takowe w Warszawie, nie dużo bo około 20 min ale dość intensywnie.
    Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Awatar cynamonowa85
    cynamonowa85 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle

Domyślnie Odp: 25 kg do zrzucenia, jak uwierzyć, że się uda?

witaj ewinowa pierwszy, najważniejszy krok już za Tobą! decyzja podjęta, teraz tylko opracować sobie plan i się go trzymać Myślę, że znajdziesz tutaj duże wsparcie - dziewczyny są naprawdę fantastyczne, dodają energii, kiedy trzeba opieprzą, wspierają - generalnie świetna sprawa

piszesz, że dieta zgodna z grupą krwi była w Twoim przypadku skuteczna - więc spróbuj ponownie, a na pewno się uda - sama zobaczysz

na słomiany zapał nie ma tutaj miejsca - ja zawsze taki właśnie miałam, ale postanowiłam, że będę tutaj wpadać codziennie i "spowiadać" się z tego co danego dnia zrobiłam. tego się trzymam i zobacz sama - ponad 9 kg już pożegnałam - mam nadzieję, że bezpowrotnie!

Początkowo nawet krótkie, ale intensywne ćwiczenia dają duże rezultaty - ciało przeżywa szok, że musi się ruszać.

Co do tarczycy - robiłaś tylko tsh czy też ft3 i ft4? samo tsh tak naprawdę niewiele mówi o stanie tarczycy - sama miałam ten problem, ale u mnie była to nadczynność, a z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że może to być niedoczynność.

Po 1 - zbadaj się dokładnie, a po 2 - wpadaj do nas codziennie! Zapraszam też do siebie No i opowiedz nam coś więcej o sobie kochana. Miłego dnia!
    PROJEKT 51/30

Efekty odchudzania od 07.07.2014 (z przerwą XII 2014 - IV 2015):

Awatar MartaLutak
    MartaLutak jest nieaktywny Super Moderator
    Wpisy na blogu
    1

Witaj ewinowa,
    Jak wygląda teraz Twoja dieta?

Pozdrawiam
    Marta

Cześć dziewczyny!
    Dzięki za miłe powitanie!
    Jeśli chodzi o tarczycę miałam usg, tarczyca troszkę mniejsza ale nie za mała zdaniem lekarza, bez zmian. Jeśli chodzi o ft4 i ft3 też w normie choć ft4 względem ft3 trochę nisko. Gdzieś wyczytałam, że za niski poziom żelaza może blokować wydzielanie ft4.

Jeśli chodzi o to co dziś zjadłam:

I śniadanie- sok z 2 pomarańczy wyciśnięty w wyciskarce
    II śniadanie porcja 100g śledzia w oleju z cebulką
    jogurt mały naturalny 0% tł po ćwiczeniach
    kilka śliwek węgierek 4 szt
    obiad właśnie zjadłam: łyżka kaszy jaglanej, kotlet z indyka smażony bez oleju, na papierze z ziołami, surówka z jarmużu, pomidora i cebulki z octem jabłkowym,
    na kolację zamierzam zjeść plasterek sera białego chudego z odrobiną miodu.

Moje zapotrzebowanie na kalorie wynosi chyba 1730 kcal.
    I jak dziewczyny? nie za dużo tego??
    Ostatnio edytowane przez ewinowa ; 18-08-2014 o 15:20

Awatar cynamonowa85
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle

a powiedz jeszcze ile masz lat - bo to nam gdzieś umknęło, a to bardzo istotne przy ustaleniu zapotrzebowania

co do jedzonka - super, tylko ten śledź w oleju jakoś słabo mi pasuje, ale może to dlatego, że słabo się znam na rybach

PS. o co chodzi z wyciskarką wolnoobrotową? o.O
    PROJEKT 51/30

Mam 34 lata Rzeczywiście nie wspomniałam.
    A jeśli chodzi o sok , chodziło mi tylko o to, że był świeżo wyciśnięty
    Muszę zacząć bardziej planować posiłki również na następny dzień, bo dziś rano musiał być śledzik

Awatar cynamonowa85
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle

dobry plan to połowa sukcesu - mi pomaga jadłospis diety 3D chili - czasami nie mam weny, żeby wymyślić jakiś obiad czy jakikolwiek inny posiłek - zerkam wtedy do jadłospisu i szukam inspiracji dzięki tej diecie pokochałam szpinak! kiedyś był tylko zieloną, śmierdzącą breją, od której mdliło, a okazuje się, że jak się go dobrze przygotuje to jest to fantastyczne warzywko, które pomaga w odchudzaniu grunt to dobrze dobrane przyprawy!

Spróbuj sobie planować posiłki na cały tydzień - łatwiej zrobić zakupy (nie znoszę robienia małych zakupów codziennie), zawsze można coś pozamieniać miejscami itd Warto też mieć w szafce jakiegoś sojusznika - np 3 rodzaje płatków/musli/granoli które wskoczą na miejsce "bosz, nie wiem co zrobić na śniadanie!"

w pierwszym poście pisałaś, ze bywa Ci słabo i brakuje Ci sił na treningi - ale to taka ogólna słabość czy kwestia np oddechu? myślisz, ze wynika to z obecnej wagi? a może warto zrobić przegląd silnika (czyt. serducha)?
    PROJEKT 51/30

Awatar MartaLutak
    Wpisy na blogu
    1

Cytat Zamieszczone przez ewinowa Zobacz posta
    Cześć dziewczyny!
    Jeśli chodzi o tarczycę miałam usg, tarczyca troszkę mniejsza ale nie za mała zdaniem lekarza, bez zmian. Jeśli chodzi o ft4 i ft3 też w normie choć ft4 względem ft3 trochę nisko. Gdzieś wyczytałam, że za niski poziom żelaza może blokować wydzielanie ft4.

obiad właśnie zjadłam: łyżka kaszy jaglanej, kotlet z indyka smażony bez oleju, na papierze z ziołami, surówka z jarmużu, pomidora i cebulki z octem jabłkowym,

Zdecydowanie nie za dużo Do śniadania dodałabym jeszcze coś pełnoziarnistego i jakieś białko. Nie będziesz się czuła głodna od rana, zjadając pełniejsze śniadanie i łatwiej będzie Ci gubić zbędne kilogramy W razie pytań i wątpliwości pisz

Pozdrawiam
    Marta

Awatar MartaLutak
    Wpisy na blogu
    1

Cytat Zamieszczone przez ewinowa Zobacz posta
    Cześć dziewczyny!

Zdecydowanie nie za dużo Do śniadania dodałabym jeszcze coś pełnoziarnistego i jakieś białko. Nie będziesz się czuła głodna od rana, zjadając pełniejsze śniadanie i łatwiej będzie Ci gubić zbędne kilogramy W razie pytań i wątpliwości pisz

Pozdrawiam
    Marta

Awatar athshe
    athshe jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Grudziądz

witaj!!
    dobrze zrobiłaś wchodząc na forum, bo tu zawsze można dostac dużo wsparcia. A co do jadłospisu - moim zdaniem zdecydowanie nie za dużo - wydaje mi się, że jak byś to podliczyła, to pewnie nawet 1000 kcal nie będzie, a wszędzie wyczytasz, że tak restrykcyjne podejście nie jest dobre. Życzę powodzenia i sukcesów.

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów