Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
Like Tree7Lubią to

Wątek: PrimaBallerona, czyli dlaczego nie zostałam baletnicą.

Awatar Ceinwyn
    Ceinwyn jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań

Domyślnie PrimaBallerona, czyli dlaczego nie zostałam baletnicą.

Witajcie,

Znowu wracam na to forum. Cieszę się, że ono wciąż istnieje, choć znajomych nicków coraz mniej(może to dobrze, wygrane walki, wypełnione cele?).

Co z tą baletnicą? Myślę, że każdy z nas ma swoją baletnice z dzieciństwa. Wiecie, jak to jest kiedy ma się 4 lata i do domu przychodzą ciotki, babcie, cioteczne babcie i ciągle pytają: "Kim chcesz zostać jak dorośniesz, mała słodka istotko?", wówczas w głowie owej dziecięcej postaci pojawiają się przeróżne wizje świetlanej kariery. Jedni odpowiadają bez zastanowienia strażakiem, inni policjantem, ja natomiast przeglądając w umyśle wszelkie możliwe opcje i analizując je na swój sposób, odrzuciwszy księżniczki i królewny(tak, odróżniałam je od siebie) odparłam: " Baletnicą, ciociu X". I nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że już od dziecka wykazywałam szczególne zdolności do bycia pulchną, więc moja rezolutna odpowiedź została okraszona śmiechem dorosłych i kąśliwą uwagą mojego kilka lat starszego brata: "Chyba Balleroną"

I to tyle, krotka historia z dzieciństwa, która ma służyć za tło do moich zmagań, bo pulchna nie przestawałam być przez wiele lat. Dziś nie marzę o byciu baletnicą(nie?), ale walczę o inne marzenia i chyba ostatnio potrzebuję tego specyficznego wsparcia z tego forum.
    Także tego, zaczynamy na nowo!

Awatar MartaLutak
    MartaLutak jest nieaktywny Super Moderator
    Wpisy na blogu
    1

Domyślnie Odp: PrimaBallerona, czyli dlaczego nie zostałam baletnicą.

Witaj, widzę że sporo kilogramów już za Tobą. Napisz coś więcej o sobie. Jak udało Ci się je zrzucić, jaką masz dietę ile ruchu. Jestem forumowym dietetykiem, będę do Ciebie zaglądać, jeśli będziesz mieć jakieś pytania, pisz.
    Ceinwyn lubi to.
    Dietetyk, Technolog Żywności

Awatar lemonka77
    lemonka77 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    16

Fantastyczny początek wątku! Ballerona - no świetne, wiesz uśmiałam się, chociaż wyobrażam sobie jak było Ci przykro gdy byłaś mała. Ale sam fakt, że o tym napisałaś świadczy o Twoim poczuciu humoru.
    Te suwaczki są aktualne? Jeśli tak to świetnie Ci idzie odchudzanie. Gratuluję!
    Ceinwyn lubi to.

05.01.2016 START!

Tessa81 jest nieaktywny Znany na forum

NO Rodzeństwo ma to do siebie że jest wredne ja swoją siostrę od dyń zawsze wyzywałam aczkolwiek z perspektywy czasu jak patrz.e to bym sobie kopa w dupe za takie teksty teraz strze;liła ( no i w sumie ona wcale gruba nie była miała tylko taka papuśna buzię ) powodzenia cio zyczxę mamy podobną wagę aczkolwiek ja mam słabą silę woli w sumie to jej nie mam

Awatar Ceinwyn
    Mieszka w
    Poznań

Tak, zaczęłam od historyjki zamiast konkretów.
    Jestem Agnes, mam 23 lata, 179 cm i ważę 77 kilo.
    Moją "walkę" zaczęłam już w lutym. Początek był kiepski i niemrawy. Pewnego dnia postanowiłam podjąć wyzwanie treningowe zamieszczone na jednym z popularnych fitnesowych blogów. Tutaj muszę się zatrzymać i zaznaczyć, że zawsze byłam kanapowcem, a ćwiczenia szły mi świetnie jeśli chodzi o zmienianie kanałów, albo przełączanie jednego serialu za drugim.

Tak... więc w pewien piękny poniedziałek, założywszy strój sportowy, stanęłam przed ekranem i zaczęłam trening. Wytrzymałam 5 minut. PIĘĆ MINUT!!! 23 letnia dziewczyna, która wymięka przy kilku pajacykach. To był kubeł zimnej wody, ale paradoksalnie nie poddałam się, zaczęłam od łatwiejszych ćwiczeń(które jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie podlinkuję). Popełniałam setki błędów żywieniowo-treningowych, ale szłam do przodu. Od początku towarzyszyła mi dewiza, że czas i tak minie i tylko ja zdecyduję czy chcę go spędzić z kilogramami balastu i zerową kondycją.

Zaczęłam czytać(czytać i jeszcze raz czytać), uczyć się nowych rzeczy, dodawać treningi, a potem je odejmować.
    Moja sytuacja z dietą kontrolowaną(tak to nazwijmy) zaczęła się mniej więcej od lipca, wtedy ustaliłam sobie limit kaloryczny na 1600 kcal, biorąc pod uwagę moje CPM i PPM.
    Aktualnie jest to 1650 kcal(makroskładniki podzielone na 40% węgle, 30% białko, 30% tłuszcze). Mój plan treningowy uległ zmianom i ćwicząc interwały 3 razy w tygodniu + 2 razy miks cardio + siłowe, staram się nie schodzić poniżej tego pułapu.

Wszystko to brzmi jak poukładany, idealny plan, tylko jest jeden problem... Miewam napady kompulsywnego objadania. Zazwyczaj staram się je zneutralizować treningami, ale czasem po takim obżarstwie po prostu siedzę i płaczę, że pomimo wszystko nie jestem wystarczająco silna. Czasem mam wrażenie, że za którymś razem już się nie podniosę i poddam. Wiecie, wczoraj miałam taki dzień, ale dziś rano wstałam, zjadłam dobre śniadanie i zrobiłam trening. Ten sam od którego się wszystko zaczęło Tylko tym razem modyfikowałam go tak, żeby był trudniejszy, bo teraz jest zbyt mało wymagający

Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem, pomogę, podzielę się tym co wiem, ja sama zawsze jestem otwarta na nową wiedzę.
    Ostatnio edytowane przez Ceinwyn ; 24-11-2014 o 21:32

Awatar lemonka77
    lemonka77 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    16

O to ja poproszę o linki do tych łatwych ćwiczeń. Ogólnie nie cierpię ćwiczyć być może dlatego że mam kiepską kondycję.
    Kompulsy mi też się zdarzają - czasem byle co powoduje obżarstwo. Większość grubasków ma ten problem.

05.01.2016 START!

Awatar Ceinwyn
    Mieszka w
    Poznań

Cytat Zamieszczone przez lemonka77 Zobacz posta
    O to ja poproszę o linki do tych łatwych ćwiczeń. Ogólnie nie cierpię ćwiczyć być może dlatego że mam kiepską kondycję.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Proszę bardzo, to jeden z tych miłych i łatwych, polecam cały ich kanał, głównie z nimi ćwiczę i jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tiffany Rothe.

Tessa81 jest nieaktywny Znany na forum

To poćwiczcie z tiffany jak się ćwiczy z nią to się nie odczuwa zmęczenia :] dopiero na drugi dzień wszystko się odczuwa

Awatar Ceinwyn
    Mieszka w
    Poznań

Witam Was serdecznie dzisiejszego poranka,

Jestem już po porannej szklance ciepłej wody z imbirem i cytryną i za chwilę zabieram się za śniadanie, czyli Dyniową Owsiankę Jajeczną. A co u Was dziś na najważniejszy posiłek dnia?

Awatar Ceinwyn
    Mieszka w
    Poznań

Lubicie kawę z kardamonem? Właśnie wypiłam wielki kubek tego boskiego napoju, a teraz wskakuję w sportowe ciuszki i zabieram się za ćwiczenia, dzisiaj jeden z moich ulubieńców [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam i miłego dnia

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów