Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 285
Like Tree72Lubią to

Wątek: Jojo precz! Malymi kroczkam do zdrowia.

Awatar derika2
    derika2 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

Domyślnie Odp: Jojo precz! Malymi kroczkam do zdrowia.

ej ej ej... nie dołkujemy.... odkryłas coś nowego...cieszmy się z tego...wiesz z czym walczyć....

Godziny posiłków - pochwalam - to jedno z moich podstawowych założeń... wczoraj w nich poplątałam i efekty są... też mi z tym źle.... ale staram się pamietać, że na błędach można się uczyć... więc głowa do góry... ustaw sobie przypominajki o posiłkach..o wodzie... (sa nawet takie appki na smartfony) i między tymi posiłkami nie żujemy

Nie poddajemy sie tylko wdrażamy...

Awatar derika2
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

hehe ja nigdy nie zmotywowałam sie do wstawiania raporcikó...chociaż lepiej by pewnie było gdybym poddawała je publicznej ocenie...

ty sie przeniosłaś...wyobraź sobie w jakim ja szoku byłam gdy wchdzę na dieta.pl a tam jakies pojedyncze sztuki... klka wątków wciąż dogorywających...dopiero innymi kanałami sie dowiedziałam gdzie foruma wymiotło....

Awatar Bulletproof0001
    Bulletproof0001 jest nieaktywny Moderator
    Wpisy na blogu
    27

cześć! widzę, że nowa energia w Ciebie wstąpiła - super
    bardzo fajna zmiana, tego nie jedzenia przed monitorem naprawdę masz rozsądne podejście do sprawy i oby tak dalej

mam jedną sugestię - bądź ostrożna co do tych owoców i nie przesadzaj, zwłaszcza z sokami - taki litr soku jabłkowego to prawie 500kcal!!! owoce choć są potrzebne to jednak nie ma co z nimi przesadzać, bo w końcu to... węglowodany proste
    Zapraszam do siebie: BE FIT Bulletproof Diary

happymom jest nieaktywny Znany na forum

Po kroczku do celu Bulletproof, wiesz, ja tam rozumiem ten sok, czasem sie ma ochote na to po prostu lepszy sok niz slodycze przyynajmniej dla mnie
    Cel do 21 marca 2019

Awatar Bulletproof0001
    Wpisy na blogu
    27

pewnie, że lepszy sok niż słodycze ale lepsza jedna szklana soku niż cały litr tak tylko mówię, aby być czujnym, bo to naprawdę sporo kalorii, ale każdy układa sobie jadłospisy pod siebie

pamiętajcie tylko, że krążąca po świecie informacja, "aby jeść dużo owoców i warzyw jeżeli chce się schudnąć" to jeden wielki mit warzywa owszem można i to w każdej ilości (poza np. gotowaną marchewką, itp.), ale z owocami trzeba znać umiar, bo potem będzie niespodzianka na wadze

happymom jest nieaktywny Znany na forum

kluczem tu jest indeks glikemiczny im nizszy tym bardziej mozna sobie na cos pozwolic
    Cel do 21 marca 2019

Awatar derika2
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

ja też uwielbiam soki owocowe... natomiast w którejś książce o mega dietach cud przeczytałam mądrą rzecz - żeby zrobić 1l soku z jabłek (tam był inny przykład ale powiedzmy że weźmiemy ten jabłkowy)... trzeba wziąść ile? 1kg jabłek? Więcej... załóżmy 2 kg.... wypicie 1 litru soku jak sie dobrze przysiądzie i jest się spragnionym to ile? pół godziny? no i soczek znika z żołądka po kolejnym pół godziny... brzuszek chce jeść a swoje kalorie już wchłonął.... po soku nie ma śladu bo i nie jest to wyzwanie dla żołądka by coś takiego strawić.

a teraz jakby tego soku nie pić ...tylko zjeść równowartośc w jabłkach.... 2 kg jabłek...aby zjeść taka ilość jabłek trzebaby było jeść je pewnie z pół dnia... no i zapewne nie zjedlibyśmy całych 2 kg... więc kalorii mniej... poza tym jabłko jako owoc...nieporzetworzony w żaden sposób wymaga od żołądka więcej pracy przy trawieniu... więc trawi sie wolniej... przy okazji ciało zużywa energie na proces trawienny... efekt... dłużej jestesmy najedzeni... i efektywnie wchłaniamy dużo mniej kalorii...no i w 2 kg jabłek jest maaaaaaaaasa błonnika którego brak w soku.

sorry za wykład. Nie mam w zwyczaju się wymądrzać... ale akurat ten fragment książki bardzo pomógł mi zrozumieć generalną zasadę trawienia... im mniej przetworzone tym lepiej....

Awatar Bulletproof0001
    Wpisy na blogu
    27

o kurczaki! a co to się w nocy stało? coś Ci się stało czy czegoś się boisz?

p.s. mimo braku chęci trzeba jeść, bo potem organizm sam się dopomni i będą kompulsy! pamiętaj, że musisz nauczyć organizm pewnych nawyków niezależnie od tego co się wokół dzieje

Awatar derika2
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

ej... nie zamartwiej się bo to może wywołac dalsze napady.... może przygotuj sobie za wczasu jakąś "mantrę" która Cię uspokoi... albo może zakiś gest może muzyczka na słuchawkach.... wszystko byle nie skupiać się na strachu... bo on siedzi w twojej głowie i to głowa wywołuje te atrakcje typu tętno... odrętwienie i inne....

trzymaj się i nie poddawaj... i nie stresuj...stres na bank nie pomoże....

Awatar derika2
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

to zawsze niestety tak jest że za błędy płaci się póxniej... gdyby natychmiast w momencie jedzenia niedozwolonych rzeczy czuło się cenę... to pewnie łatwiej by sie było opamiętać...

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów