Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ewitka

ewa-1279@o2.pl jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Ewitka

Witam wszystkie dziewczyny jestem Ewka i na prośbę Moniki jestem tutaj jeżeli któraś z Was miałaby do mnie pytanie to postaram się odpowiedzieć w miarę swoich skromnych możliwości serdecznie zapraszam

Awatar adziam
    adziam jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Europa

Domyślnie Odp: Ewitka

Dziękuję bardzo że odpowiedziałaś na prośbę Monisi
    Super Ewo ze dotarłaś do nas
    ja mam pytanie odnośnie diety którą stosowałaś i stosujesz bo pokonałaś cukrzycę jak Monisia pisała
    mam też pytanie jakie ćwiczenia i ile wykonujesz?
    sama borykam się z cukrzycą i chętnie skorzystam z Twoich rad
    Mam też pytanie ile schudłaś na tej diecie bo jest to polecanie w cukrzycy
    Czy mogłabyś podać przykładowe jadłospisy ?To by chyba było najlepsze

Awatar adziam
    Mieszka w
    Europa

Wprawdzie zadałam te same pytania u Monisi ale zobaczyłam że założyłaś nowy wątek więc zadałam je też tutaj

Awatar Monika_D32
    Monika_D32 jest nieaktywny Sławny na forum

Ewcia jest zaganiana...ale ma pewno odpisze.

Cytat Zamieszczone przez adziam Zobacz posta
    Dziękuję bardzo że odpowiedziałaś na prośbę Monisi
    Super Ewo ze dotarłaś do nas
    ja mam pytanie odnośnie diety którą stosowałaś i stosujesz bo pokonałaś cukrzycę jak Monisia pisała
    mam też pytanie jakie ćwiczenia i ile wykonujesz?
    sama borykam się z cukrzycą i chętnie skorzystam z Twoich rad
    Mam też pytanie ile schudłaś na tej diecie bo jest to polecanie w cukrzycy
    Czy mogłabyś podać przykładowe jadłospisy ?To by chyba było najlepsze
    Hej dziewczyny Monia ma rację jestem zaganiana ale obiecuję że postaram się przynajmniej raz dziennie do Was zajrzeć.Więc tak:Cukrzycę zaczęłam leczyć końcem czerwca 2015r (najpewniej chora byłam dużo wcześniej ale nie miałam o tym pojęcia)Zaczynałam od czterech zastrzyków insuliny dziennie teraz biorę tylko jeden i to ten na noc.Moja dieta to nic innego jak metoda prób i błędów więc nie chciałabym żeby którejś z Was cokolwiek zaszkodziło ponieważ każda z nas jest inna i jej organizm inaczej reaguje.Śniadanie,drugie śniadanie,obiad,podwieczorek i kolacja.Czyli pięć posiłków dziennie to jest ważne!Na śniadanie dwie kromki ciemnego razowego pieczywa z wędliną drobiową i pomidorem.Drugie śniadanie to najczęściej owoc tylko nie banan ani winogrono.Obiad to duża porcja warzyw na parze z dodatkiem mięsa drobiowego(kurczak,indyk)unikajcie kaczek,gęsi bo są tłuste.Jak najczęściej jedzcie ryby oczywiście na parze lub pieczone w rękawie tego możecie używać do woli.Powiedzcie nieanierce,sosom,margarynie.Używajcie oliwy z oliwek unikajcie soli!!!Podwieczorek to wafel ryżowy z dodatkiem miodu lub sok 100%.a na kolację możemy trochę zaszaleć tzn.Możemy jeść nabiał.Radzę unikać nabiału rano ponieważ mocno podnosi stężenie cukru we krwi.A poza tym ruch,ruch,ruch i jeszcze raz ruch.Forma dowolna rower,aerobik,basen,skakanka.Ja jestem wierna Chodakowskiej ćwiczę z nią trzy razy w tygodniu a pozostałe dwa brzuszki z programem shapeIt polska.Co do mięsa radzę unikać wieprzowiny bo też po niej różnie z tym cukrem bywa.A teraz napiszę ile schudłam przez rok uwaga:20kg!a mój cukier nigdy już nie przekracza wartości wyższej niż 150mg.Jeżeli którejkolwiek z Was pomoże moje "wynurzanie"to już mnie to cieszy.Śmiało zapraszam pytajcie a postaram się pomóc.Pamiętajcie że możecie sobie dać radę z cukrzycą,bo to Wy jesteście od niej silniejsze!Pozdrawiam Was wszystkie i życzę powodzenia i wytrwałości a na pewno dacie radę.Ja dałam to Wy też możecie.Do zobaczenia.

Awatar Monika_D32
    Monika_D32 jest nieaktywny Sławny na forum

No widzisz, ja myślałam, że Tobie już całkiem zniesli tą insulinę... Tu większość dziewczyn jest tylko na tabletkach i mają sporem szanse na pokonanie cukrzycy całkowicie
    Ewciu, dziękuję ..
    9 lat temu udało się schudnąć z 105 do 68 kg. Teraz walczę na nowo, 2018 r największa waga 90 kg

15 kg do pogonienia w diabły, czyli nowy start, nowy dom, nowa Ja

Awatar adziam
    Mieszka w
    Europa

No kochana to u mnie odwrotnie jest z białym serkiem ,na noc jak zjem to na bank rano mam wysoki cukier a rano mogę
    mam jeszcze pytanko czy oprócz insuliny bierzesz tabletki
    ten cukier 150 to poranny jest ? chyba za wysoki tak mi się wydaje ,mnie diabetolog mówiła ze do 120 max
    u mnie na noc sprawdza się białkowo-tłuszczowy posiłek bez czerwonej papryki która też do kolacji podana podnosi mi cukier
    Jeśli chodzi o spadek wagi rewelacja i wielkie gratulacje

Cytat Zamieszczone przez adziam Zobacz posta
    No kochana to u mnie odwrotnie jest z białym serkiem ,na noc jak zjem to na bank rano mam wysoki cukier a rano mogę
    mam jeszcze pytanko czy oprócz insuliny bierzesz tabletki
    ten cukier 150 to poranny jest ? chyba za wysoki tak mi się wydaje ,mnie diabetolog mówiła ze do 120 max
    u mnie na noc sprawdza się białkowo-tłuszczowy posiłek bez czerwonej papryki która też do kolacji podana podnosi mi cukier
    Jeśli chodzi o spadek wagi rewelacja i wielkie gratulacje
    Oczywiście że tabletki też muszę brać cukier 150 to po posiłku rano na czczo nie mam nawet 100 waha się od 90 do 98 99 więc jest super jest dokladnie tak jak pisałam wcześniej każdy organizm reaguje inaczej więc wcale nie dziwi mnie że można białko tłuszcz wieczorem ale najważniejsze że możemy sobie o tym popisać a nóż widelec komuś się to przyda

Awatar adziam
    Mieszka w
    Europa

Poranny cukier boski moje marzenie
    mam pytanie czy jesz kasze i jakie ?
    makaron rozumiem że jeśli to razowy ?
    jakieś strączki też masz w menu ?
    dzięki za odpowiedź ,miłego wieczoru

Tak jem razowy makaron, kasze dosłownie wszystkie,strączkowe też ale nie za często bo mnie po nich zwyczajnie puczy... hehe

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów