Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 374

Wątek: Projekt życie

Awatar Forgetmenot
    Forgetmenot jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Domyślnie Odp: Projekt życie

Oby -> to do tych kilogramów A tak żeby było śmieszniej to moja Szkoła Językowa mieści się nad pizzerią:P Dziś miałam zajęcia w sali bezpośrednio nad kuchnią. Mój żołądek robił co chwila potrójne salto:P, a ja popijając wodę wmawiałam sobie, że jest ona 100 razy lepsza itd Teraz czas na kolację, niestety dziś jem ją dosyć późno, bo zachwiałam godziny i śniadanie zjadłam dopiero o 12. Najważniejsze jest jednak żebym w przeciągu 2 godzin nie poszła spać, co się na pewno nie stanie, bo mam tonę pracy. Moi maturzyści wkrótce uświadomią sobie, że matura tuż tuż i dopiero się zacznie. Tak sobie pomyślałam, że przy tych moich wypowiedziach, będę dodawać jakieś wiadomości z dziedziny odchudzania, które ostatnio wyczytałam lub które mi się przypomniały. Dla niektórych pewnie będą to rzeczy oczywiste, ale może właśnie, o niektórych ktoś nie wiedział, a mu się przydadzą
    -> Przypomniało mi się, czasem jeśli jesteśmy głodne, nasz organizm wysyła nam mylne sygnały-tzn czegoś nam się chce, więc myślimy, że to głód, a tak naprawdę chce nam się pić. Niby trochę to głupie jak może nam się pomylić-ale ponoć tak bywa+że zamiast myśleć o jedzeniu lub zamiast dokarmić głoda, wystarczy napić się herbatki, która jest gorąca i przyjemna i głód też się cieszy, że tak dwuznacznie powiem -został zaspokojony Świadomość przy głodzie od razu podsuwa nam wizję jedzenia, kiedy tak naprawdę możemy uzyskać podobny efekt pijąc coś-jeśli nie wodę to właśnie herbatkę.
    -> Kolejna rzecz to odsuwanie pokus co chwilę dalej. Np, mamy na coś ochotę. Oczyma wyobraźni widzimy ciasteczko kusząco leżące w drugiej szufladzie w kuchni Mózg mówi-no to dalej, idziemy Wtedy można zrobić inaczej, pomyśleć sobie tak, ok, pójdę po to ciastko, ale najpierw zrobię pranie. A skoro mam już mokre ręce to umyje leżący w zlewie kubek. Kubek umyty, ale przy okazji zachlapałam podłogę. Jeszcze się ktoś poślizgnie i co będzie:P Trzeba zmyć podłogę. W między czasie może ktoś przyjdzie, dzięki czemu w ogóle zapomnimy o ciasteczku. A nawet jeśli w końcu go zjemy, to tyle kalorii ile spaliłyśmy przy domowych czynnościach idealnie zrekompensuje nam poddanie się pokusie A tak na przyszłość-to kto kupuje ciasteczka będąc na diecie
    Hmm, myślę czy coś tam jeszcze przeczytałam, ale nic nie przychodzi mi do głowy
    Poza tym pora już późna, a przy moich wypocinach trzeba wspomóc się kawką-więc może więcej wyczytanych wskazówek zostawię na porę dnia Zabieram się do pracy. Smacznych (tylko niekalorycznych:P) snów
    a to sem ja :]-->Projekt życie - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Re-inventing myself

Awatar dziudzia1983
    dziudzia1983 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    małopolska
    Wpisy na blogu
    5

Hej! Ja też nie omieszkam się powtrącać! Analiza głodu fantastyczna! Od razu mam lepszy humor.. na dobranoc! Gratuluję pierwszych sukcesów i więcej takich opowieści! zwłaszcza końcówka mi się podoba z tym ciastkiem!
    Tutaj jestem:https://forum.jestemfit.pl/chce-...wytrwam-9.html
    Tutaj byłam: Do zrzucenia co najmniej 20 parę kilo... - Grupy Wsparcia Dieta.pl
    Mój sukces: Z 93kg na 69kg Udało się raz uda się w końcu i drugi!

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Dziękuję, dziękuję Cieszę się, że Ci się podobało:P Jak nie wezmę chromu i dopadnie mnie myśl o zbliżającym się tłustym czwartku to już nie będzie tak zabawnie Nie chcę wiedzieć kiedy to wypada, w każdym razie tego dnia biorę L 4 i nie ruszam się z łóżka Żeby spełnić minuty poświęcone na ruch w dniu dzisiejszym, zwlekłam się właśnie z fotela do lodówki-ale nie po jedzonko ->uważam, że moja silna wolna ma swoją wolną wolę i sama decyduje- więc mam pustą lodówkę), zwlekłam się natomiast po opis diety jaki dostałam od mojej dietetyczki i wypunktuję rzeczy, które znajdują się pod nagłówkiem WAŻNE INFORMACJE. Otóż:
    -zawsze spożywaj 4 posiłki: śniadanie, 2 śniadanie, obiad i kolację. Posiłki możesz zamieniać kolejnością, ale nie możesz pominąć żadnego z nich.
    -dzień rozpoczynaj od śniadania bez względu na to, o której wstajesz.
    -pij jak najwięcej (powyżej 1,5 l) napojów niesłodzonych. Możesz pić niegazowaną oraz gazowaną wodę mineralną, dowolne herbaty oraz kawę. Nie pij soków owocowych, słodzonych napojów gazowanych oraz alkoholu.
    -jeżeli między posiłkami odczuwasz głód, możesz dojadać niskokalorycznymi warzywami, takimi jak: pomidory, ogórki, kapusta, kalafior, brokuły, sałata, papryka, seler naciowy, rzodkiewka, brukselka, cykoria, grzyby, cukinia, bakłażan, koper włoski. Warzywa mogą być w formie surowej, gotowanej, kiszonej lub konserwowej ale bez dodatku majonezu i śmietany.
    -nie zalecamy stosować masła ani margaryny do pieczywa, ale zamiast tego możesz je posmarować ketchupem lub musztardą.

Pamiętaj, że spożywanie śniadań to pierwsza zasada zdrowego odżywiania, dlatego zjadaj je jak najwcześniej po przebudzeniu, bez względu na to, o której wstajesz!

Wrzucę to na nasz wątek żeby mi się nie skasowało, zeskanuję takie tabelki z żywnością- co jeść, a czego nie (ciekawe gdzie będzie coca-cola ) i wrzucę je na serwer.

Re-inventing myself

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Wkleję to jeszcze raz, bo wyszło jakoś nieczytelnie-a to są dość fajne informacje.

Dziękuję, dziękuję Cieszę się, że Ci się podobało:P Jak nie wezmę chromu i dopadnie mnie myśl o zbliżającym się tłustym czwartku to już nie będzie tak zabawnie
    Nie chcę wiedzieć kiedy to wypada, w każdym razie tego dnia biorę L 4 i nie ruszam się z łóżka Żeby spełnić minuty poświęcone na ruch w dniu dzisiejszym, zwlekłam się właśnie z fotela do lodówki-ale nie po jedzonko ->uważam, że moja silna wolna ma swoją wolną wolę i sama decyduje- więc mam pustą lodówkę), zwlekłam się natomiast po opis diety jaki dostałam od mojej dietetyczki i wypunktuję rzeczy, które znajdują się pod nagłówkiem
    WAŻNE INFORMACJE. Otóż:

-zawsze spożywaj 4 posiłki: śniadanie, 2 śniadanie, obiad i kolację. Posiłki możesz zamieniać kolejnością, ale nie możesz pominąć żadnego z nich.

-dzień rozpoczynaj od śniadania bez względu na to, o której wstajesz.

-pij jak najwięcej (powyżej 1,5 l) napojów niesłodzonych. Możesz pić niegazowaną oraz gazowaną wodę mineralną, dowolne herbaty oraz kawę. Nie pij soków owocowych, słodzonych napojów gazowanych oraz alkoholu.

-jeżeli między posiłkami odczuwasz głód, możesz dojadać niskokalorycznymi warzywami, takimi jak: pomidory, ogórki, kapusta, kalafior, brokuły, sałata, papryka, seler naciowy, rzodkiewka, brukselka, cykoria, grzyby, cukinia, bakłażan, koper włoski. Warzywa mogą być w formie surowej, gotowanej, kiszonej lub konserwowej ale bez dodatku majonezu i śmietany.

-nie zalecamy stosować masła ani margaryny do pieczywa, ale zamiast tego możesz je posmarować ketchupem lub musztardą.

Pamiętaj, że spożywanie śniadań to pierwsza zasada zdrowego odżywiania, dlatego zjadaj je jak najwcześniej po przebudzeniu, bez względu na to, o której wstajesz!

Wrzucę to na nasz wątek żeby mi się nie skasowało, zeskanuję takie tabelki z żywnością- co jeść, a czego nie (ciekawe gdzie będzie coca-cola ) i wrzucę je na serwer.

Re-inventing myself

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Oki, wrzuciłam to na serwer:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Re-inventing myself

Awatar SiLo34
    SiLo34 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Thumbs up Odp: Projekt życie

witam cię serdecznie......byłam na rozmowie w szkole w sprawie tego angielskiego u syna,zobaczymy co z tego wyniknie...syn ma zaswiadczenie o dyslekcji i dysgrafii ale nauczycielka tego chyba nie zauwaza ,szczególnie w pracach pisemnych,pisanie ze słuchu,gdzie wszystko jest na czas,syn nie nadąża,nie ma mozliwosci aby jeszcze raz odtworzyc nagranie..i w konsekwencji leci jedynka za jedynką....za błahostki.Poprostu mam wrażenie że ta pani pracuje w szkole za kare....może jakos to będzie,bede sie cieszyła jak da synowi chocby mierna ocene,aby tylko przeszedł do następnej klasy.A wracając do dietek....serdecznie gratuluję tych kilogramków straconych...ja w dalszym ciągu przygotowywuję się do mojej walki ostatecznej....jutro wykupię z recepty moja przyjaciółkę meridie....i ostro biore sie do roboty....do tej poradni zadzwonie moze jutro i dopytam sie o to czy i jak jest z tym NFZem.podobno mozna sie dostac ale są kilkumiesieczne terminy.moze ja zrobie tak że spróbuje jutro zadzwonic i napisze wam czego sie dowiedziałam.pozdrawiam serdecznie
    Czy i mnie się uda?? - Część 1

chcę zacząć raz kolejny....nie wiem który to juz raz......moze setny????ale trzeba miec nadzieje ze ostatni.....
    WRÓCIŁAM..prosze o wsparcie

Awatar dziudzia1983
    dziudzia1983 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    małopolska
    Wpisy na blogu
    5

Fajne informacje, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć! Jeśli zaś chodzi o tłusty czwartek to nie popadajmy w skrajność od jednego pączka nikt nie umarł! Ja się na jednego skuszę na pewno, żeby tradycji stało się za dość i tak nie jem ich w ogóle tylko ślinka mi cieknie jak mąż je wcina!
    Tutaj jestem:https://forum.jestemfit.pl/chce-...wytrwam-9.html
    Tutaj byłam: Do zrzucenia co najmniej 20 parę kilo... - Grupy Wsparcia Dieta.pl
    Mój sukces: Z 93kg na 69kg Udało się raz uda się w końcu i drugi!

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Cytat Zamieszczone przez SiLo34 Zobacz posta
    witam cię serdecznie......byłam na rozmowie w szkole w sprawie tego angielskiego u syna,zobaczymy co z tego wyniknie...syn ma zaswiadczenie o dyslekcji i dysgrafii ale nauczycielka tego chyba nie zauwaza ,szczególnie w pracach pisemnych,pisanie ze słuchu,gdzie wszystko jest na czas,syn nie nadąża,nie ma mozliwosci aby jeszcze raz odtworzyc nagranie..i w konsekwencji leci jedynka za jedynką....za błahostki.Poprostu mam wrażenie że ta pani pracuje w szkole za kare....może jakos to będzie,bede sie cieszyła jak da synowi chocby mierna ocene,aby tylko przeszedł do następnej klasy.
    Może powinnaś się zwrócić do dyrekcji? W końcu dyslektycy nie stanowią już teraz odosobnionego przypadku... A czy Twój syn chodzi na terapię do psychologa? Nie ma to 100 % powodzenia, ale w dużej mierze pomaga+ czy ma pełną dysleksję-tzn dysgrafię, dysortografię i dysleksję czy tylko dysleksję?

Re-inventing myself

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Aha, pytałam się znajomego i powiedział jak to działa z tym NFZ. Masz rzeczywiście refundację (nie wiem czy pełną, ale chyba tak), ale terminy są potworne. Tzn umawiasz się dziś, a za 3 miesiące masz spotkanie. I w sumie nie byłoby może tak tragicznie, ale np moja dieta ma się zmieniać co 4 tygodnie. Teraz 17-tego dostanę inną dietę i za miesiąc znów inną, także takie długie czekanie nie wiem czy w ogóle coś da

Re-inventing myself

Awatar Forgetmenot
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

Thumbs up Odp: Projekt życie

Cytat Zamieszczone przez dziudzia1983 Zobacz posta
    Fajne informacje, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć! Jeśli zaś chodzi o tłusty czwartek to nie popadajmy w skrajność od jednego pączka nikt nie umarł! Ja się na jednego skuszę na pewno, żeby tradycji stało się za dość i tak nie jem ich w ogóle tylko ślinka mi cieknie jak mąż je wcina!
    Dziś stwierdziłam, że oficjalnie zaczynam wariować Zamiast śnić o jakimś przystojnym Włochu, to całą noc śniły mi się... czekoladki Na dodatek obudziłam się z takim poczuciem winy, jak gdybym naprawdę je zjadła Ale oprócz chromu na słodycze też sobie wymyśliłam taki mały pomysł. Nie wiem czy pamiętacie, parę lat temu na Telezakupach reklamowali taki produkt, który chyba naklejało się pod nosem i on bardzo mocno pachniał czekoladą. Poprzez dłuższe wąchanie tej czekolady, miałaś już dość słodkiego i przestawało Ci się cokolwiek chcieć ze słodyczy. Jak cię znowu dopadało to sobie znów wąchałaś Taki narkotyk dla otyłych W każdym razie, ostatnio jak byłam u rodziców, to dorwałam takie cuś co się nazywa Kirch. To jest na bazie alkoholu i pachnie jak marcepan-taki mocny marcepan. Więc teraz jak mi się chce czegoś słodkiego, siadam sobie i jak to każdy narkoman-wącham, powiem Wam, że skubaństwo jest tak mocne, że mi się odechciewa słodyczy. A resztę tych kalorycznych przysmaków, jak już wspomniałam wcinam sobie ...w snach

Re-inventing myself

Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni