Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 156
Like Tree5Lubią to

Wątek: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

Forma Guest

Domyślnie Odp: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

Fajna stronka, dopiero teraz ją odkryłam...

Awatar izabelllka
    izabelllka jest nieaktywny Sławny na forum
    Wpisy na blogu
    1

Domyślnie Odp: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

Ja znów wklejam przepisy znalezione na cudzych wątkach
    Te są od Urszulki
    Aiu najprostrza surówka z białej kapusty: Kapuste poszatkować,lekko posolić,polać olejem słonecznikowym(lub takim jakim jaki lubisz ,oczywiście najlepsza to oliwka z oliwek)wgniesć ząbek lub dwa czosnku ,popieprzyć ,można wkropić pale kropil soku z cytryny (tak do smaku) i wkroć wszystko co masz zielone w domu npgórka świeżego,zieloną paprykę ,troszkę pora,koperek,szczypiorek,natka pietruszki,przegniesć lekko ręką i już
    Jak nie masz zielonego zetrzyj i dodaj marchewkę i już, nie masz oleju dodaj majonej i juz
    Surówki to wdzięczna robota ,mieszasz co masz i jużmożna dodać kukurydzę konserwową lub fasolę czerwoną+troszkę chrzanu+śmietana+deko majonezu i jest super surówka z białej kapusty

Awatar Majussia
    Majussia jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Gießen

Dietetyczne golabki

Mielimy przez maszynke lub miksujemy w blenderze piersi z kurczaka
    Podobnie robimy z kapusta (odkladamy najwieksze liscie do zawijania a pol srodka wlasnie mielimy)
    Mieszamy to razem (piers z kapucha) solimy pieprzymy, ziola czosnek jajko
    Zawijamy w zblanszowane wczesniej duze liscie
    Podsmazamy na patelni
    Zalewamy woda i dusimy, mozna dodac pomidory z puszki do sosu.

Mozna tez tego farszu nie zawijac w liscie tylko smazyc jak klopsiki
    A potem zalac sokiem pomidorowym przyprawionym i zapiec w piekarniku

SMACZNEGO
    "W konfrontacji strumenia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę , ale przez wytrwałość" Budda
    21 kg za mna - 21 kg przede mna - Strona 1484 - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Awatar droopy
    droopy jest nieaktywny Administrator
    Mieszka w
    Wrocław
    Wpisy na blogu
    5

A może jakieś spryciary napiszą przepis który opublikujemy na stronie? Zapewne łatwiej je będzie znaleźć, przypisane do odpowiednich kategorii, możemy dodać tam wasze zdjęcia potra Poza tym każdy będzie mógł się wypowiedzieć jak smakuje potrawka?
    Gdyby Panie były tak miłe i przesłały nam czasem przepisy ze strony:
    http://www.dieta.pl/przepisy/dodaj_przepis/
    To ja będę ogromnie wdzięczny
    A jak jeszcze zobaczymy jakieś fajne fotki z potrawami to już w ogóle luksusowo
    Dieta i Odchudzanie
    Czytaj co nowego w serwisie na Blogu Dieta.pl
    dieta nadwaga kalorie odchudzanie Strażnik wagi

Potrzebujesz POMOCY? Nie pisz Prywatnych wiadomości, TUTAJ znajdziesz odpowiedź jak uzyskać pomoc

Awatar Majussia
    Majussia jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Gießen

Oczywiscie Panie Administratorze ze bysmy dodawaly gdyby to DZIALALO!
    bo nie dziala
    wybiera sie kategorie a program i tak wymaga podania kategorii
    "W konfrontacji strumenia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę , ale przez wytrwałość" Budda
    21 kg za mna - 21 kg przede mna - Strona 1484 - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Awatar derika2
    derika2 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    9

Witam Ja również chciałam dorzucić coś od siebie Ostatnio gwóźć mojego programu

Kurczak gotowany na parze z warzywkami - pierś z kurczaka obtoczona w przyprawie do kurczaka (może być też zwykła przyprawa uniwersalna lub zestaw sól, czosnek+zióla prowansalskie) gotować na parze 30 min. Do tego brukselka, kalafior i ziemniak pokrojony w prasterki parowany pod wiórkami z żółtego serka. (kalafior paruje się najszybciej więc dorzucam go po 10 minutach).

Porcja ma ok 220 kcal a jest barrrrdzo obfita i smaczna (złaszcza kurczak to poezja)

Awatar DAGMARA7
    DAGMARA7 jest nieaktywny Znany na forum

Naleśniki szpinakowe

Do 1/2 paczki mrożonego szpinaku dodałam 2 jajka i tyle mąki , by ciasto na naleśniki miało zwykłą gęstość . Nie dałam wcale wody ani mleka , tylko ok. 2 łyżki oliwy do środka , żeby nie przywierały przy smażeniu . Wkręciłam sporo pieprzu by były ostre , i trochę soli . Usmażyłam naleśniczki na teflonie .

Jako nadzienie pokroiłam świeże pomidory , bo nic innego nie miałam .

Wyszło dość dobrze , zwłaszcza to ostre ciasto . Naleśniczki były przy tym bardzo pulchne i miękkie .

Chyba bardzo dobrze wyszłyby też z nadzieniem grzybowym albo sosem grzybowym , a może z mięskiem ?

Każdy może upaść, ale po co się od razu wylegiwać ?

premiumka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    PT

Ja z kolei znam coś takiego:

- kroimy pierś z kurczaka w kostkę, doprawiamy vegetą, curry, łyżką oliwy, 2 łyżkami sosu sojowego i kurkumą, wrzucamy na patelnię
    - gotujemy brokułę w różyczkach
    - do wody po ugotowanej brokule wrzucamy 100g makaronu sojowego, jak napęcznieje wyjmujemy i kroimy
    - do kurczaka, na rozgrzaną patelnię (polecam do tego wok) dodajemy makaron, puszkę kukurydzy i mieszamy, doprawiamy sosem sojowym
    - na koniec wrzucamy różyczki brokuły, lekko mieszamy, żeby się nie rozleciały

Pycha

Awatar ostojadusz
    ostojadusz jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski

Dużo przeróżnych przepisów z warzywami.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar ByebyeMaszkaro
    ByebyeMaszkaro jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Tu i ówdzie

Dorzucam swoje przepisy:

Pieczone brokuły

Piecyk rozgrzewasz do ok 200 stopni, bierzesz płachtę foli aluminiowej i na połowie tej płachty rozkładasz kwiatuszki brokułów (kawałki niezbyt duże ale też nie za małe), potem skrapiasz je delikatnie olejem lub oliwą (postaraj się je rzeczywiście skropić np. pędzelkiem lub zatykając butelkę z olejem ręką tak żeby kapało po kropelce i nie martw się jeśli wszystkich nie skropiłaś). Potem rozcierasz w dłoniach oregano lub bazylię i tak rozcierając posypujesz delikatnie brokuły, możesz też leciuchno je posolić i w ogóle dodać ulubione przyprawy. Potem tą część foli, na której nie masz brokuł zawijasz, zakrywasz połowę z brokułami i zaginasz brzegi folii żeby były szczelne. Wstawiasz do piekarnika na ok. 5-10 minut w zależności od tego jak ci pasuje żeby się upiekły. Danie pyyycha!

I danie, które wykombinowałam dzisiaj dzisiaj
    Duszone kurzęce wątróbki

Wątróbeczki czyścimy i wyciągami z nich żyły, etc. potem dosłownie na minutkę lub dwie wrzucamy je do miseczki i zalewamy mlekiem 0,5%. W tym czasie rozgrzewamy patelnię (nie za mocno!) i po delikatnym odciśnięciu wątróbek wrzucamy je na patelnię. Dusimy na średnim ogniu przez moment a w międzyczasie mieszamy 150g kefiru 0% z czubatą łyżeczką majeranku i wylewamy tą papkę na wątróbki. Dusimy dalej, i na samym końcu posypujemy pieprzem i solą. Pychotka nawet dla tych co wątróbki nie lubią! (A ja nigdy nie przepadałam)

Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni