Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 3 11 12 13 14 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 156
Like Tree5Lubią to

Wątek: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

Awatar muezin
    muezin jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

A'la chlebek proteinowy

--------------------------------------------------------------------------------

Chlebek "Miruś" P+W

Ja robię inny chlebek i smakuje wyśmienicie, podam przepis na dużą porcję chlebka bo nas jest dwoje i starcza nam na 5 dni.
    150g otrębów pszennych 150g otrębów owsianych i 150g zarodków pszennych (zarodki mają 10-cio krotnie więcej witamin od otrębów) dwa jajka i o,5l jogurtu 0%. Wszystko dokładnie wymieszać aż się zrobi jednolita masa (o konsystencji masy tortowej). Dodać iedną łyżeczkę sody oczyszcz. wyłożyć do tortownicy i piec 50 min w temp. 190 st.C. Oczywiście można dać różnych otrębów lub tylko jednych wedle uznania, można dodać zioła np.kmin i zamiast sody proszek do pieczenia. Wypróbowałem 4 wersje i zawsze wychodzi wyśmienity o wyglądzie piernika i grubości ok 3 cm placek. Wystarczy pokroić w kostkę i schować do chlebaka i pałaszować czyste proteiny. smaczneg

ZUPA GULASZOWA FAZA II (PW)

Produkty na 6 porcji: 3 papryki, 3 cebule, 3 marchewki, pietruszka, seler ( duże), ogórki kiszone 250g , słoiczek konc. pomidorowego ok. 1 kg mięsa woł. lub piersi drobiowej, kostki rosołowe, ja daję wołowe , czubata łyżeczka papryki słodkiej i ostrej, pieprz, ziarenka smaku lub vegeta, liść laurowy, ziele angielskie, majeranek. Gotujemy 2 l wody dodajemy kostki , warzywa i mięso kroimy w kostkę. Mięso marchew, pietruszkę i seler wrzucamy na wrzątek dodajemy ziele i liść. Cebulę i paprykę na patelnię i dusimy pod przykryciem z odrobiną wegety ( można dać łyżkę oleju parafinowego). Wywar gotujemy ok 1 godz. potem dodajemy uduszoną paprykę i cebulę, po chwili pokrojone w kostkę ogórki ( jak na ogórkową) i na koniec konc. pomidorowy. Dajemy paprykę słodką i ostrą, pieprz, majeranek i gotujemy odkryte z 20 min. Uwierzcie mi extra danie.

--------------------------------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowane przez muezin ; 14-03-2010 o 17:20
    90 i finitooo

Awatar zagruba
    zagruba jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    11

Domyślnie Odp: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

czekoladowe kosteczki : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar angie20
    angie20 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kielce
    Wpisy na blogu
    4

Witam serdecznie
    Chciałabym dodać przepis na smaczne roladki z chudej wędlinki do diety Dukana
    Otóż plasterki wędlinki <wersja na ciepło- wystarczy plasterki podsmażyć na teflonie bez tłuszczu> smarujemy pastą, którą przygotowujemy z twarożku, jogurtu naturalnego i chrzanu/musztardy/przypraw <proporcje wedle uznania> na to kładziemy pokrojonego w kostkę ogórka kiszonego i zwijamy w ruloniki, związujemy je szczypiorkiem i wcinamy
    Smacznego!

Awatar kaha81
    kaha81 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    krakow

witam..niedawno zaczelam diete dukana ..poniewaz widze szybkie efekty motywuje sie do dalszego wysilku kazdy kilogram podnosi mnie na ducho o jakies kolejne 10 lubi egotowac i dzis mialam ochote na zupe taka jaka jadalam dawniej w knajpie z sushi.. poglowkowalam troche i znalalzam wyjscie oto moja zupa

piers z kurczaka pokrajana w paski
    doslownie dwa plasterki marchewki pokrajane w slupki dla smaku ( pozniej je wyrzucilam)
    kawalek pora
    cebula dymka
    dwa jaja
    sos sojowy
    pol liscia kapusty wloskiej (lepsza bylaby kapusta pekinska ale akurat nie mialam pod reka)
    mala ostra suszona papryka ( kiedys rodzice przywiezli z Wegier, ale mozna zapewne znalesc jakas bardzo ostra papryke w sklepach znalesc)
    pieprz

zaczelam od zagotowania wody , doprawilam dwoma lyzkami sosu sojowego i wrzucilam pokrojone kawalki kurczaka... wazne ze w paski bo wtedy wyglada bardziej "po fachowemu'
    pogotowalam ok 10 minut a w tym czasie kroilam sobie na waskie paseczki pmarchewke i pora..cebule dymke i kapuste wloska tez w paseczki..

do gotujacego sie miesa dodalam marchew i pora,oraz mala papryczke ( te bardzo ostra).. to sie gotowalo na wolnym ogniu.. ja w tym czasie wybilam dwa jajka i utrzepalam mikserem na omlet , ktory pozniej usmazylam na patelni ( tefal bez tluszczu) z obu stron

kiedy sie juz omlet usmazyl..do gotujacych sie miesa i warzyw wrzucilam kapuste zeby tez troche sie podgotowala, a omleta na deske troche przestudzilam i pokroilam w waskie paski.. teraz zaczelam doprawiam zupe .. pieprz i sos sojowy w ilosciach jak kto lubi.. wyjelam z zupy papryczke i do kosza z nia i an koniec wrzucilam do zupy na chwile cebule dymke i po ok minucie pokrajane paski oomleta.. wyszla pyszna,a poniewaz robi sie ja bardzo szybko i prosto polecam kazdemu
    podczas jedzenia wyrzucalam marchew i pora wiec mysle ze jest odpowiednia w fazie protal

smacznego

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ostatnio edytowane przez kaha81 ; 13-04-2010 o 15:21

Awatar SzmaragdowaPanna
    SzmaragdowaPanna jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Wrocław

Arrow Odp: Dietkowa Książka Kucharska - Podziel się z nami swoimi przepisami

pożyczyłam od koleżanki ksiażke, a że czasu na skanowanie nie było to zrobiłam foty, zdjęcia są przesłane w orginalnym rozmiarze także po powiększeniu widać wszystko co jest tam napisane

skarbnica zdrowych przepisów
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    kręta droga do celu -50kg - Grupy Wsparcia Dieta.pl

na diecie od 22.10.2009
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - moja biżuteria

Patrycja_87 Guest

Może nie zachwyce orginalnościa ale na pewno jest b.smaczne

1. 0,5 kostki chudego twarogu i 4plastry cienkiej drobiowej wędliny
    w wedline wkladami twaró i robimy ruloniki, naprawde pyszne)

2. 100g tuńczyka wędzonego w plastrach, 0,5 woreczka lekko rozgotowanego ryżu, kapusta pekińska, kawalek nitki

Ryż doprawiamy do smaku, układamy na tuńczyku i zwijamy w gruby ryulonik. Całość zawijamy w kapustę pekińską[ja parze liście w osolonej wodzie]. I zawijamy nicia. Spożywamy na zimno.

Awatar Kaska82
    Kaska82 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Opole

To i ja dorzucę coś od siebie.

Przepis na muffiny

składniki mokre
    jajko
    1/4 szkl. mleka 1,5%
    1/2 szkl. kefiru 2%

składniki suche
    135g mąki żytniej razowej typ 2000
    po 1/2 łyżeczki soli, proszku do pieczenia, sody

Całość ma dokładnie 588kcal

Składniki mokre mieszamy w jednej misce, składniki suche w osobnej.

Następnie do suchych wlewamy mokre dodajemy dodatki* i mieszamy niedokładnie - mogą być grudki i tak wyjdzie.
    Przelewamy do foremek. Wkładamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy w 180st. ok 20-25min.

*Dodatki: Ja dałam pół czerwonej papryki, cebulkę, 2 plastry polędwicy sopockiej wszystko pokrojone w kostkę 1/2łyżeczki ziół prowansalskich
    1 muffinka z takimi dodatkami to ok. 80kcal

Ale jeśli ktoś ma ochotę może zrobić wersję na słodko; z owocami świeżymi (truskawkami, jagodami itd), suszonymi (np morela)
    Do mojej wersji można dodać jeszcze np sera żółtego, pora, pieczarek. Kombinacji jest mnóstwo.
    Start 2.01.2013r

gg 475034, moje blogi: itakschudne.blogspot.com oraz kolorowyzakatek.blogspot.com - zapraszam!

Awatar TruskawkowaMaja
    TruskawkowaMaja jest nieaktywny Znany na forum

Świetny wątek Widzę, że znajdę również coś dla siebie, a często miałam problem z wymyśleniem czegoś na obiad (nie jestem na diecie Dukana).

Przepis na czekoladowe muffinki (znajduje się również u mnie w wątku):

Dietetyczne muffiny:

1 1/3 szklanki mąki pełnoziarniste
    1/2 szklanki cukru trzcinowego
    4 1/2 łyżki kakao
    1 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    3/4 szklanki jogurtu naturalnego
    3/4 szklanki chudego mleka
    1 łyżeczka olejku waniliowego
    płatki migdałowe do posypania
    kilka kostek czekolady gorzkiej

Nagrzać piekarnik do 200 stopni. Wymieszać mąkę, cukier, kakao, proszek i sodę. Osobno wymieszać mleko, jogurt i wanilie.
    Połączyć razem. Nałożyć do formy muffinowej trochę ciasta, następnie do każdej włożyć pół kostki czekolady i przykryć ciastem.Posypać płatkami migdałowymi. Piec 20 -25 min.

Przepis pochodzi z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] strony, ale został przeze mnie zmodyfikowany .
    Podejście number 2 - nowy wątek

I can do it! - stary wątek

Awatar kajka38
    kajka38 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

no to ja dodam MM-owy przepis na deserek węglowy

jablka kroimy na cwiarteczki posypujemy cynamonem i fruktozą, dusimy

mieszamy z ryzem ugotowanym na sypko, wykladamy do tortownicy wylozonej papierem do pieczenia, na wierzch nakladamy ubita piane z bialek zmieszana z fruktozą, pieczemy w 180 stopniach, az piana sie zrumieni.

smacznego
    jestem tu: Kaja na MM - Część 4 - Strona 18
    Zrzucone na MM:

Awatar chianti
    chianti jest nieaktywny Nowy na forum

Cytat Zamieszczone przez kajka38 Zobacz posta
    no to ja dodam MM-owy przepis na deserek węglowy

jablka kroimy na cwiarteczki posypujemy cynamonem i fruktozą, dusimy

mieszamy z ryzem ugotowanym na sypko, wykladamy do tortownicy wylozonej papierem do pieczenia, na wierzch nakladamy ubita piane z bialek zmieszana z fruktozą, pieczemy w 180 stopniach, az piana sie zrumieni.

smacznego
    dodam od siebie, że aby to był przepis MM-owy, to ryż musi być albo Basmati, albo brązowy

przepisik smakowity na pewno wypróbuję, usunę tylko fruktozę z dodatku do jabłek i dodam kilka kropli esencji waniliowej
    na fruktozie niestety kilka razy się ostro przejechałam, wolę używać jej w ilościach iście aptekarskich i tylko tam, gdzie jest to naprawdę konieczne
    Mojej wagi pilnuje Indeks Glikemiczny

Koniec czy początek? pamiętnik
    Zamienić budyń na stal

Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 3 11 12 13 14 15 ... OstatniOstatni