ihkato

Najbardziej pomocni magowie w League of Legends

Oceń ten wpis
przez w dniu 11-11-2021 o godzinie 13:25 (1308 Odsłon)
Każdy z graczy popularnej gry League of Legends obiera swój własny sposób gry. Wraz z tym wybieramy pod swoje preferencje, specyficzne postacie, którymi będziemy się posługiwali podczas rozgrywki. Możemy skupić się na ataku i siać spustoszenie, bądź trzymać się w defensywie i obstawiać tyły wspomagając własną drużynę. Każdy z bohaterów LOL’a to charakterystyczna i unikalna postać posiadająca kombinację różnorodnych kombinacji. Wyróżniają ich nie tylko możliwości, jakie mogą zaprezentować w grze, ale także wygląd i opowieści. Postaci w League of Legends jest ponad 100, więc wybór jednej z nich może na początku zaszokować. Ale bez obaw, pokażemy kilka wskazówek, które ułatwią Waszą decyzje. Pamiętajcie o jednym w tego typu grach nie należy ograniczać się do korzystania z jednej postaci. Bądźmy uniwersalni i miejmy otwarty umysł na nowe możliwości.

Jak dobrać bohatera?

Żeby dobrze wybrać jednego z tak wielu bohaterów LOL’a, trzeba zdecydować w jakiej roli chcemy się specjalizować. Postacie podzielone są na kilka rodzajów, które charakteryzują sposób ich walki. Na przykład zabójcy, w mgnieniu oka są wstanie wyeliminować przeciwników, a to za sprawą kombinacji ataków. W walce wyróżniają się mobilnością, szybką zmianą pozycji oraz umiejętnością zadawania potężnych obrażeń. Strzelec to postać, która zazwyczaj gra z dystansu. Koncentruje się na zadawaniu dużych ataków, pojedynczym celom. Charakterystycznymi cechami jest umiejętność zadawania mocnych obrażeń z dystansu, a do minusów zaliczamy ich słabą obronę. Kolejna grupa bohaterów to wojownicy, którzy potrafią zadawać wiele mocnych obrażeń, a przy tym równie dużą ilość przyjąć na siebie. Wojownika łatwo rozpoznać po dobrym wyważeniu obrony i ataku, a także inicjacji walki w zwarciu. Wspierający to kolejna grupa, która potrafi wspierać sojuszników bądź osłabiać wrogów. Ce****ą się ograniczeniem mobilności wrogów, zwiększeniem zdrowia bądź szybkości dla sojuszników, a także możliwością ogłuszania. Obrońca to postać, która z uwagi na swoją charakterystykę jest w stanie przyjąć na siebie naprawdę sporo obrażeń. Potrafi przetrwać bez wsparcia, ale zadaje przy tym niewiele obrażeń.

Mag jako jedna z bardzo pomocnych postaci

Ostatnia grupą bohaterów są magowie, którzy bazują na zadawaniu obrażeń. Charakteryzują się tym, że znacznie baczniej muszą obserwować zużycie swojej energii oraz many. Świetnie radzą sobie w ataku zbiorowym, ale także potrafią skupić swoją moc na jednym celu. Na koniec warto wspomnieć o ich wysokiej wrażliwości na atak, szczególnie jeśli jest to moment odnawiania jego umiejętności. Ich mobilność nie jest zbyt szczególna, dlatego mag zazwyczaj gra na mid’zie. Chętnie wybieranymi magami są np. Azir, Ziggs, Orianna, czy też Lux. Posiadają oni średni zasięg, ale potrafią być bardzo skuteczni w swoich umiejętnościach. Jest to bardzo pomocna postać w drużynie, gdyż silnie wykorzystywana potrafi wycarrować całą rozgrywkę. Znacznie lepiej sprawdzają się w team’ie, a nie walcząc w pojedynkę. Ponadto, są stworzeni do oblężenia, a to ze względu na ich dalekozasięgowe umiejętności, które są w stanie skutecznie wygonić oponenta, z broniącej strefy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jednego z najpopularniejszych magów w LOL? Wejdź na https://www.lolporadnik.pl/zilean-straznik-czasu/ i poznaj postać Zileana.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze