Strona 153 z 154 PierwszyPierwszy ... 53 103 143 151 152 153 154 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,521 do 1,530 z 1534

Wątek: Moj cel: zwalczyć nadwagę!

Awatar Niczegosobie
    Niczegosobie jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    gdynia

Domyślnie Odp: Moj cel: zwalczyć nadwagę!

Trzymam kciuki za powrót do diety, pamiętam jak kiedyś dzielnie i skutecznie walczyłaś.
    Sama też porzuciłam forum, zaliczyłam jojo 2 razy,mam nadzieję ,że w moim przypadku to będzie tylko do trzech razy sztuka
    A możesz jeździć na rowerze?
    Parę lat temu naderwalam mięsień z tyłu uda i już żadna gimnastyka nie wchodzi w grę, przy próbie biegania mam straszne skurcze ale na rowerze mogę jeździć,moze twój achilles też da radę
    Pozdrawiam

Awatar Jolinkaa
    Jolinkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Zagłębie

Cytat Zamieszczone przez emkr Zobacz posta
    No właśnie coś mi ten Nordic Walking po głowie chodzi. Jeszcze nie próbowałam i nawet kijków nie mam. Ale skoro moja mama może to czemu nie ja?
    Powiedzcie mi tylko czy to trzeba jakoś specjalną techniką chodzić z tymi kijkami czy co?
    Tak-technika jest bardzo ważna.To nie ma być spacer ,tylko marsz.Od tego jak chodzisz,zależy efektywność.Poniżej linki,z których korzystałam jak się uczyłam.Tylko patrz na instruktora,bo kobieta chodzi fatalnie.I kijki nie muszą być wcale firmowe-ja mam kupione za grosze i też są ok.Najtrudniejsze jest dla mnie otwieranie dłoni z tyłu....wiec sobie odpuszczam
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    jeszcze na dodatek dopchałam się na koniec lodami orzechowymi .
    Widzę,że nie tylko ja nagrzeszyłam lodami
    Coś się sypię na starość
    Jaka starość?!?!To co ja mam powiedzieć?Współczuję problemów z żołądkiem-chyba czas udać się do gastrologa.Zdrowie mamy tylko jedno.....ja też ostatnio mam problemy.

Trzymam kciuki

Awatar emkr
    emkr jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dziejsze dietkowanie zaczęłam dobrze, ale niestety pokusa lodowa zwyciężyła i dzień zakończyłam lodami
    Przynajmniej wiem, że nie mogę ich mieć w domu - może namówie męża, żeby wykończył w weekend to otwarte opakowanie Tiramisu - to nie będzie mnie więcej kusiło.

Za to po lodach męczyło mnie sumienie i zmobilizowałam się do ćwiczeń - zaliczyłam całe 35 min. (wliczając 10 min. rozgrzewkę). Ale moja kondycja pozostawia wiele do życzenie - to nie to co kiedyś. Cała się zasapałam i spociłam, a zrobiłam tylko trochę wymachów nogami i brzuszków. Na rozciągające ćwiczenia juz mi sił i zapału nie starczyło.

Ścięgno Achillesa jakby się rozgrzało podczas ćwiczeń i mniej bolało, ale teraz zaczęło coś ciągnąć i pobolewać - mam nadzieję, że do jutra przejdzie, bo idę do pracy, więc musze być na chodzie.

Dziś zrobiłam kontrolne pomiarki przeddietkowe, żebym miała do czego porównywać te mniejsze , a rano skontroluję wagę i ustawię jako startową na paseczku, bo na razie jest orientacyjna.

Może i fotki powinnam zrobić do porównań? Ale to pewnie dopiero w niedzielę męża poproszę żeby cyknął jak pójdziemy gdzieś na spacerek.

Mirabellko, dzieki za instrukcje do Nordic Walking. Wydawało mi się że to tylko taki marsz, ale widzę, że nie do końca - pewnie wygląda to prościej niż w rzeczywistości, a musi być odpowiednia technika jeśli ma być skuteczne.

Niczegosobie - własnie liczę na to do 3 razy sztuka. Tak było z moimi związkami - ten trzeci okazał się szczęśliwy i zakończył ślubem Niedługo mamy 8. rocznicę.

Pozdrowionka dla wszystkich
    Ostatnio edytowane przez emkr ; 13-05-2011 o 22:25
    Start dietkowania (reaktywacja): 11.05.2011 cel 1 -> 99 kg

// TU JESTEM //

Awatar waszka
    waszka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Ursynów / Kołbiel
    Wpisy na blogu
    1

Cel nr 1 - to wywalenie słodkiego z jadłospisu. Czasem mnie na coś nachodzi, a następnego dnia cała opuchnięta jestem Cukier jest BEEEE!!!
    mam nadzieję, że uda Ci się z tym cukrem, ale sama wiesz, jakie to trudne bo on jest wszędzie, a nie tylko w słodyczach

ale... jeśli lody mają cię zmobilizować do ćwiczeń, to ... zjedz sobie czasem
    Ja kupiłam sobie maszynkę do lodów i robię sama z maslanki lub jogurtu + owoce i słodzik albo czekoladowe z kakao...... bo ja tak mam, że latem inne słodycze mogą nie istnieć, ale lodom nie umiem sie oprzec
    Buziaki zostawiam na dietkowy weekend
    Jestem tutaj: Surrender
    72.1-->-- 65,9-->57
    obecnie spadło 5,1kg. do końca zostało 8kg
    BMI: 25,53 - Nadwaga. 1,65 kg do wagi prawidłowiej

Awatar emkr
    Mieszka w
    Warszawa

Witam po kilku dniach przerwy

Staram się jeść w miarę dietkowo - z różnym efektem niestety... Ale zawsze mam jakieś wytłumaczenie....

Wczoraj stuknęła 8. rocznica ślubu i było uroczyście, i z winkiem, i nieco mniej dietetycznie niż powinno

Rano podglądałam wagę i przesuwa się w odpowiednim kierunku dobry znak (?) albo tylko woda po @ schodzi.
    Jednak oficjalne ważenie dopiero w sobotę i wtedy zmienię suwaczek (mam nadzieję, że w dobrą stronę).

Ćwiczeń nie było... znowu

Jakoś ciężko mi idzie to zebranie się w sobie. Brak mi porządnej motywacji i taka jakaś rozlazła jestem. Ciągle znajduj jakieś wymówki... I ciągle zaczynam porządniej od "jutra"

Pooglądałam zdjęcia "przed i po" i coś drgnęło, że jednak można pomimo różnych dolegliwości i chorób... więc i mi się uda. Wiem to, a jednak jakieś takie zniechęcenie mnie ogarnia, bo przecież tyle razy już próbowałam i potem tak łatwo to zepsułam

Mało optymistyczny nastrój mam dziś, bo przeczytałam i trochę smutnych wątków na forum... Powinnam bardziej doceniać to co mam.

Pozdrowionka zostawiam wszystkim zaglądającym

// TU JESTEM //

Awatar waszka
    Mieszka w
    Ursynów / Kołbiel
    Wpisy na blogu
    1

Chyba się domyślam, o które wątki może Ci chodzić...

A co do diety, chyba wszystkie, weteranki, tak mamy - brak nam już sił do walki.
    Ale przecież sie pozbieramy, prawda?? i DZIŚ nie jutro
    72.1-->-- 65,9-->57

Awatar emkr
    Mieszka w
    Warszawa

Dziś stanęłam na wadze i wskazówka pokazała 2 kg mniej

Zakładam że 1 kg spadł, bo minęła @, ale ten drugi kilosek cieszy. Tym bardziej że dietkowanie średnio mi szło, a i ćwiczeń nie było. Ot tyle, że starałam się schodami biegać, a nie windą (co prawda to tylko dwa pieterka w góre) oraz zamiast tramwajem w ścisku i duchocie 2 przystanki to spacerek sobie robiłam. Za wiele tego nie było, ale jak widać po suwaczku bilans na minus, pomimo wczorajszych lodów

Dziś o 13 mam egzamin - co prawda tylko próbny przed państwowym, ale wyda sie czy powinnam wogle do niego startować. Poprosze więc o kciuki.

buziaki zostawiam i zmykam jeszcze sobie troszke wiedzę odświeżyć

// TU JESTEM //

Awatar waszka
    Mieszka w
    Ursynów / Kołbiel
    Wpisy na blogu
    1

uwaga, kciuki już zaciśnięte - daj znać jak poszło
    .................................................
    72.1-->-- 65,9-->57

Awatar emkr
    Mieszka w
    Warszawa

Waszuś, dzięki za kciuki.
    Poszło tak sobie - egzamin okazał sę dośc trudny, dużo trudniejszy niż myslałam. W sumie to dopiero próba więc mam czas jeszcze się poduczyć, bo ten prawdziwy to za jakies pół roku dopiero.
    A wyniki z tego pewnie będą za jakieś 2-3 tygodnie. W sumie chciałabym przynajmniej z 50% mieć, bo inaczej by oznaczało ze nie pół roku nauki mnie jeszcze czeka, a co najmniej rok.

Dietka dziś poszła się bujać. Rano zjadłam śniadanie, ale potem tuż przed egzaminem (ok. 13) nie mogłam nic przełknąć. Egzamin trwał w sumie 4,5 godz. i były 3 przerwy po 10 min. Na pierwszej wszamałam jabłko, ale potem był już knoppers i drugi na kolejnej przerwie + 0,5 l wody. I nie ma tłumaczenia, że mózg przestawał działać i trzeba było go cukrem doładować. Do domu wróciłam ok. 18:30 i zjadłam obiadek przygotowany przez slubnego.
    Ćwiczeń też nie było, a wypadałoby spalić to słodkie w ciągu dnia.

To tyle relacji z dziś.

Pozdrawiam

// TU JESTEM //

Awatar waszka
    Mieszka w
    Ursynów / Kołbiel
    Wpisy na blogu
    1

No to jedzonkowo dzień do niczego
    mam nadzieję, że przynajmniej dostaniesz te 50%...
    Trzymaj się dziś grzecznie
    72.1-->-- 65,9-->57