Dzień dobry !
Pisze z komórki i nie umiem wrzucać z niej obrazkow. Wyobrazcie sobie zatem wirtualna , pachnaca dobrym aromatem kawkę, ktora dla was zrobilam.
Dobrego piąteczku! Ja dzis w robotce bo odrabiam nastepny tydzień.
Dzień dobry !
Pisze z komórki i nie umiem wrzucać z niej obrazkow. Wyobrazcie sobie zatem wirtualna , pachnaca dobrym aromatem kawkę, ktora dla was zrobilam.
Dobrego piąteczku! Ja dzis w robotce bo odrabiam nastepny tydzień.
Dzien dobry
10 i bez kawki , ja zaraz idę robić druga to i wam postawię
67793293_130220931600280_4188529859568352546_n.jpg
Kurcze, przypomniało mi się dziś ze nowego stołu nie zamowiłam, a trzeba było kuć żelazo póki gorące i póki Sucharek był chętny zaplacić, no ale może mu nie minęło, teraz patrzę na ten piekny z kawką na powyższym obrazku i mi się przypomniało
Na swój juz patrzec nie moge
Kasiu tez nie umiem dodawac z komórki
tereniu dziękuję "
maniusiu, jak wiesz zaglądam tu od czasu do czasu .
Przepisem na wodę imbirową zachęciłaś mnie abym i ja częściej ją stosowała. Jednak zastanawiam się czy czegoś nie zrozumiałam czy zakradł się błąd jeśli chodzi o jej właściwości antyoksydacyjne, zerkniesz? .
mam zamiar wybrać się do tej mojej klientki na warsztaty - matka ziemia karmi nas, to dopytam
Mam jeszcze coś takiego o imbirze :
Właściwości przeciwutleniające
Prowadzone badania nad aktywnością przeciwutleniającą imbiru dowiodły, że surowiec ten wykazuje silniejszą zdolność do zmiatania rodników hydroksylowych niż kwercetyna. Związki zawarte w ekstrakcie z imbiru powodowały również hamowanie peroksydacji lipidów, zarówno w temp. 37°C jak i 80°C. Uzyskany efekt był porównywalny do działania BHT (butylohydroksytoluenu) (27). Badania wykonane przez Hinneburg i współpr. (28) dostarczyły dowodów, że wodne ekstrakty z imbiru mają zdolność redukowania jonów żelaza (III) do żelaza (II), chelatowania jonów żelaza (II) oraz zmiatania wolnych rodników DPPH. Ciekawe badania zostały przeprowadzone z wykorzystaniem szczurów, u których wywołano uszkodzenia wątroby octanem ołowiu. W doświadczeniu tym sprawdzano wpływ podaży ekstraktu z imbiru, w dawce 160 mg/kg masy przez okres 50 dni, na poziom dialdehydu malonowego i enzymów antyoksydacyjnych w komórkach wątroby badanych zwierząt. Stwierdzono, że osobniki chore, otrzymujące imbir, cechowały się niższym stężeniem dialdehydu malonowego oraz wyższym poziomem enzymów o działaniu przeciwutleniającym: dysmutazy ponadtlenkowej, peroksydazy glutationowej oraz glutationu, w porównaniu do zwierząt pozbawionych tego dodatku (29).
Witajcie!
Późno wróciłam. Koleżanka zrobiła parapetówkę, chociaż nie chodziło o nowe mieszkanie, ale o odnowione. Ale w zasadzie odnowione to jak nowe . Zasiedziałysmy się mocno i tak byśmy jeszcze siedziały, ale rozsądek wziął górę. A może szkoda, bo jeszcze trochę, to i tańce by ruszyły .
Agnieszko, też się bardzo cieszę, że udało się zaklepać to miejsce.
Kurkumę ciągle staram się obłaskawiać, jednak trudno przekonać do jej smaku. Ale ze względu na jej właściwosci oczywiście będę próbowała dalej.
Maniusiu cieszę się, że spotykasz na swojej drodze coraz więcej fajnych ludzi
Super, że robisz takie różne przypominajki prozdrowotne. Ja lubię imbir, tylko zapominam go robić. A jak od czasu do czasu poczytam, to od razu biorę się do parzenia .
A co ze stołem, udało się namówić Sucharka?
Kasiu, też czytałam o tym, żeby owoce dobrze jeść do południa i przed innym jedzeniem. Może nie zawsze mi się to udaje, ale staram się przestrzegać tej zasady.
Sonko wiem, że zdjęcie i pytanie jest do Kasi, ale też mnie zaciekawiło, co to